Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

 WSPÓLNOTA DLA INTRONIZACJI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA
KRÓLA KRÓLÓW I PANA PANUJĄCYCH
 

 

 


Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w parafii św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim powstała w listopadzie 2007 roku.

Animatorem Wspólnoty jest p. Alicja Pludrak. Opiekunem duchowym Wspólnoty jest ks. Tomasz Flis.

Wspólnota prowadzi adoracje pokutno-wynagradzające za grzechy nasze i całego świata, jakimi obrażane jest Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi. Modli się również o rychłą – osobistą, w rodzinach, w parafii a także w całej Polsce – Intronizację Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Wspólnota zaprasza na adorację w każdy piątek na godzinę 10.00, a o 11.00 na Mszę świętą. Chętnych, którzy pragną należeć do tej Wspólnoty prosimy o zgłoszenie się do animatora.

          Z planu dorocznych ogólnopolskich spotkań:

  • Jasna Góra – czuwanie nocne z 1 na 2 lutego;
  • Świety Krzyż – ogólnopolskie czuwanie modlitewne z 14 na 15 września;
  • Rynias – rekolekcje ogólnopolskie od 4 lipca i od 22 lipca;
  • Ogólnopolska Nowenna przed świętem Chrystusa Króla

           W diecezji:

  • Sandomierz – Spotkanie w katedrze z J.E. Ks. Biskupem Krzysztofem Nitkiewiczem

Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa tworzą ludzie świeccy, którzy pragną, aby Jezus królował w sercach, rodzinach, zakładach pracy, we władzach państwowych, urzędach oraz w całym społeczeństwie. Spotykają się oni co tydzień w swojej parafii przed Najświętszym Sakramentem w duchu adoracji i wynagrodzenia Boskiemu Sercu za grzechy. To przez modlitwę Wspólnota przygotowuje parafię do intronizacji, to ona ofiaruje swoje modlitwy, radości i cierpienia w tej intencji, to ona przygotowuje grupy społeczne i zawodowe do tej uroczystości. To Wspólnota dla Intronizacji NSPJ po uroczystej Intronizacji w parafii kontynuuje modlitwy, aby tego aktu mogło dokonać całe miasto i diecezja a także, by każdy mógł wytrwać w swych dobrych postanowieniach. Nie dokonuje się Intronizacji jeśli nie ma Wspólnoty, aby nie był to tylko jednorazowy akt, ale by to było stałe zakorzenienie w Bogu, a to dokonuje się przez stałe trwanie we Wspólnocie na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem.

Dokonanie Aktu Intronizacji jest bardzo ważne, ponieważ tylko miłość płynąca z Serca Jezusa jest zdolna przemienić nasze serca, a cywilizację śmierci i nienawiści na cywilizację życia i miłości. To Miłość przemienia ten świat i buduje Królestwo Boże, o przyjście którego modlimy się codziennie w modlitwie Ojcze Nasz.

Dzieło intronizacji jest kontynuacją kultu Serca Jezusowego, objawionego Małgorzacie Alacoque i kultu Miłosierdzia Bożego, objawionego siostrze Faustynie Kowalskiej.

Służebnica Boża Rozalia Celak żyła mniej więcej w tym samym czasie, co siostra Faustyna (w latach 1901-1944). Potrzebna jest gorąca modlitwa o jej beatyfikację, aby przyspieszyć dzieło, którego jest patronką. Fakt, że Rozalia nie została jeszcze wyniesiona na ołtarze jest jedną z przyczyn, dla których inicjatywa i aktywny udział osób świeckich jest niezbędnym warunkiem realizacji tego dzieła.

Pierwsza wspólnota dla Intronizacji NSPJ powstała w Krakowie 12 czerwca 1995 roku. Założycielką jest p. Ewa Nosiadek, krajowa koordynatorka wszystkich Wspólnot.

W naszej diecezji wspólnoty powstały w 2003 r. za sprawą  p. Ewy Rokoszewskiej z  Tarnobrzegu, animatorki diecezji sandomierskiej.

Diecezjalnym duszpasterzem naszych wspólnot jest ks. Stanisław Olszówka.

Duchowym opiekunem był śp. O. Mikrut, zmarły 4 stycznia 2013 r., współzałożyciel Radia Maryja.

 

LITERATURA...


    

nowe ogloszenia


Odsłon artykułów:
1633374

Odwiedza nas 110 gości oraz 0 użytkowników.