Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Poniedziałek Wielkanocny - 21 kwietnia 2014 r.

 1. Przeżywamy nowennę przed uroczystością Bożego Miłosierdzia. Codziennie o godz. 10.00 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i koronka do Bożego Miłosierdzia.
 2. W niedzielę 27 kwietnia w dzień kanonizacji bł. Jana Pawła II w naszej kolegiacie będzie palił się Płomień Bożego Miłosierdzia przywieziony z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnik. Każdy kto przyjdzie ze świecą lub z lampionem będzie mógł zabrać ze sobą odpaloną świecę. W godzinie Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00 możemy odśpiewać Apel Jasnogórski w domach. Zaś 4 maja zapraszamy na Rynek o godz. 11.30 na Ostrowiecki dzień dziękczynienia za dar Kanonizacji bł. Jana Pawła II.
 3. 27 kwietnia o godz. 18.30 zapraszamy do kolegiaty na wieczornicę pt.”Jan Paweł II - Droga Do Świętości” w wykonania uczniów Państwowej szkoły Muzycznej I Stopnia oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4.
 4. W piątek 25 kwietnia o godz. 18.00 Msza św. w intencji solenizanta ks. Marka Tkacza- wikariusza naszej parafii.
 5. W sobotę 26 kwietnia o godz. 16.00 w Sali Michael odbędzie się kolejne spotkanie w Szkole Wiary. Wykład pt” Jan Paweł II- Przyjaciel Boga i ludzi, w perspektywie przygotowania do kanonizacji” poprowadzi ks. Dariusz Bęc. Zapraszamy
 6. W przyszłą niedzielę odpust w sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
 7. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na KUL.


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 20 kwietnia 2014 r.

 1. Jutro w drugim dniu Świąt Wielkanocnych porządek odprawianych Mszy św. będzie taki sam jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.00 i 18.00. Ofiary zbierane na tace przeznaczone będą na KUL.
 2. W niedzielę 27 kwietnia kanonizacja bł. Jana Pawła II. O godz. 18.30 w kolegiacie odbędzie się wieczornica – Jan Paweł II – Droga do Świętości w wykonania uczniów Państwowej szkoły Muzycznej I Stopnia oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4. Zapraszamy.
 3. Ostrowiecki Dzień Dziękczynienia za dar kanonizacji Papieża odbędzie się w niedzielę 4 maja. O godz. 11.30 zgromadzimy się na Rynku adorując Pana Jezusa a o godz. 12.00 Msza św. dziękczynna.
 4. Dziękujemy za przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość. Bóg zapłać siostrze Celinie oraz wspólnocie Domowego Kościoła za wykonanie pięknej dekoracji Ciemnicy i Grobu Bożego. Dziękujemy wszystkim za udział w procesji rezurekcyjnej. Siostrze organistce, chórowi parafialnemu, liturgicznej służbie ołtarza oraz tym, którzy przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej uroczystości.

Niedziela Palmowa - 13 kwietnia 2014 r.

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
 2. Msza św. wieczorowa o godz. 18.00, a o godz. 19.00 w kolegiacie będzie Misterium Wielkopostne organizowane przez MCK pt. „Idziemy za Tobą” muzyczno-poetyckie rozwiania drogi Krzyżowej w wykonaniu zespołu Noro Lim. Zapraszamy.
 3. Jutro Wielki Poniedziałek. O godz. 18.00 Msza św. Po Mszy św. o godz. 19.00 Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta pod przewodnictwem ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej nastąpi w naszej kolegiacie, przejście do sanktuarium Miłosierdzia Bożego, a zakończenie nastąpi przy Krzyżu Ostrowieckim w parafii Matki Odkupiciela. Przynosimy ze sobą świece. Zapraszamy do udziału.
 4. Triduum Paschalne: Wielki Czwartek - pamiątka ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. O godz. 18.00 - Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Wielki Piątek - dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły. Nie odprawia się Mszy św. Od godz. 6.30 adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa, oraz adoracja Krzyża połączona z Komunią św. Adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 24.00. W czasie Drogi Krzyżowej pieśni pasyjne będzie śpiewał chór „Coro Cantorum”. W nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę będzie możliwość spowiedzi w sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej na Piaskach w ramach tzw. „Nocy konfesjonałów”. Wielka Sobota - dzień święcenia pokarmów, ognia, paschału i wody. Święcenie pokarmów odbywać się będzie od godz. 8.00 do godz.13.00. Od godz. 6.30 adoracja Pana Jezusa w grobie. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 19.00. Wielkanoc - o godz. 6.00 rano procesja rezurekcyjna i Msza św.
 5. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę rano nie ma żadnych nabożeństw. Nie ma także Mszy św. o godz. 11.00.
 6. W Wielkim Tygodniu kancelaria będzie czynna tylko w poniedziałek, wtorek i środę.
 7. Ofiary z Wielkiego Piątku przeznaczone są na Grób Pański w Jerozolimie.
 8. Zostały zakończony pierwszy etap prac porządkowych przy budynku parafialnym. Dziękujemy Firmie Adolfa i Marcina Jabłońskim – Drogowiec za wykonanie prac i okazaną życzliwość. W maju rozpoczną się prace przy elewacji zachodniej kościoła. W Wielkanoc taca gospodarcza.
 9. Na stoliku za ławkami jest nasze parafialne pismo „Czuwajcie”.
 10. Można jeszcze nabyć baranki wielkanocne.
 11. Ostrowiecki PKS organizuje pielgrzymkę na kanonizację Jana Pawła II. Szczegóły w gablocie.
 12. Wszystkim obchodzącym imieniny rocznice, jubileusz składamy najserdeczniejsze życzenia.
 13. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia. Niech nasza obecność będzie wyrazem naszej wiary i wdzięczności Bogu za to co uczynił dla naszego zbawienia.


V Niedziela Wielkiego Postu - 6 kwietnia 2014 r.

 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Nauki rekolekcyjne głoszone są podczas każdej Mszy św. Gorzkie Żale o godz. 17.15. O godz. 16.45 spotkanie z Kołami Żywego Różańca.
 2. Nauki rekolekcyjne dla dorosłych w poniedziałek, wtorek i środę będą o godz.  7.00, 11.00 i po południu o godz. 18.00.
 3. Spowiedź rekolekcyjna będzie w środę od godz. 9.00 do 12.00 i po południu od godz. 15.00 do 18.00. W środę o godz. 11.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla chorych.
 4. Spowiedź chorych w domach będzie w środę 9 kwietnia od godz. 15.00. Prosimy w zakrystii lub kancelarii parafialnej zgłaszać chorych.
 5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek zostanie odprawione: o godz. 16.00 dla dzieci; o godz.17.00 dla dorosłych.
 6. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm będzie na Mszach św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00.
 7. W niedzielę 13 kwietnia o godz. 19.00 w kolegiacie zostanie wystawione Misterium Wielkopostne pt. „Idziemy za Tobą” – muzyczno- poetyckie rozważania drogi Krzyżowej w wykonaniu zespołu Noro Lim oraz wytęp chóru z Kaliningradu.
 8. Chrzest dzieci będzie pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych na Mszach św. o godz. 13.00. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie w Niedzielę Palmową o godz. 19.00 w Sali Michael
 9. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Taca z poniedziałku, wtorku i środy przeznaczona będzie na potrzeby rekolekcji.
 10. Zachęcamy do troski o przydrożne krzyże, kapliczki o porządek na cmentarzu.
 11. Katolickie Gimnazjum  im. Ks. Marcina Popiela w Ostrowcu Świętokrzyskim ogłasza nabór do klas I na rok szkolny 2014/2015. Więcej informacji na plakacie w gablocie z ogłoszeniami i stronie internetowej parafii.
 12. Wszystkim obchodzącym jubileusze, urodziny i imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia.


IV Niedziela Wielkiego Postu - 30 marca 2014 r.

 1. Gorzkie Żale o godz. 17.15.
 2. We wtorek 1 kwietnia o godz. 17.00 w sali Michael odbędzie się spotkanie dzieci klas II komunijnych i rodziców.
 3. W środę 2 kwietnia przypada 9 rocznica śmierci bł. Jana Pawła II. O godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy do bł. Papieża. Po Mszy św. wspólnota Żywego Różańca złoży kwiaty przy pomniku Papieża i odmówi różaniec. O godz. 12.00 Msza św. w Hospicjum. Natomiast o godz. 20.00 w kolegiacie zostanie odprawiona Msza św. w intencji dobrego przygotowania się do zbliżającej kanonizacji. Po Mszy św. odbędzie się Apel Papieski przy pomniku Jana Pawła II. Montaż słowno muzyczny pt.”Jan Paweł II – droga do świętości„ zostanie poprowadzony w czasie apelu przez młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 3. Serdecznie zapraszamy do udziału. Zachęcamy, aby od tego dnia codziennie odmawiać modlitwę słowami litanii do bł. Jana Pawła II.
 4. Z okazji śmierci Ojca św. Jana Pawła II została założona w naszej parafii „Księga kondolencyjna” do której wierni dokonali dużo wpisów, które są świadectwem ówczesnych czasów. Z okazji zbliżającej się kanonizacji bł. Jana Pawła II księga niniejsza będzie położona na stoliku w prawej nawie kolegiaty. Do księgi można będzie wpisywać prośby do Bł. Jana Pawła II i modlitwy dziękczynne, oraz postanowienia, nadzieje i refleksje. Wpisów mogą dokonywać osoby indywidualne, rodziny oraz religijne wspólnoty.
 5. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii. Obecnie trwają prace porządkowe wokół budynku parafialnego. Ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa możemy składać do puszki umieszczonej za ławkami pod chórem lub przekazać siostrze w zakrystii.
 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek zostanie odprawione: o godz. 16.00 dla dzieci oraz o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych.
 8. W niedzielę o godz. 16.45 spotkanie z należącymi do Wspólnoty Różańcowej.
 9. Dziękujemy wychowawcom z Liceum im. Chreptowicza i z Liceum im. Staszica za udział z młodzieżą w rekolekcjach. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Marek Kozera profesor WSD w Sandomierzu.
 10. W kinie Etiuda do 3 kwietnia można obejrzeć film o Janie Pawle II - „Karol, który został świętym”.
 11. Na stoliku za ławkami znajduje się nowy numer „Czuwajcie”.
 12. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.


III Niedziela Wielkiego Postu - 23 marca 2014 r.

 1. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. O godz. 15.00 Msza św. dla osób niepełnosprawnych.
 2. W poniedziałek 24 marca Narodowy Dzień Życia.
 3. We wtorek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. W tym dniu możemy podjąć duchową adopcje poczętego dziecka. Za ławkami pod chórem są deklaracje, które możemy zabrać do domu, wypełnić je, a w uroczystość Zwiastowania Pańskiego na Mszach św. o godz. 11.00 i 18.00 będzie uroczyste przyjęcie deklaracji.
 4. W tym tygodniu w środę, czwartek i piątek rekolekcje wielkopostne będzie przeżywać młodzież z Liceum im. Chreptowicza i z Liceum im. Staszica. Dziękujemy wychowawcom z Gimnazjum nr 3 za udział z młodzieżą w rekolekcjach.
 5. W czwartek 27 marca diecezjalna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę.
 6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek zostanie odprawione: o godz. 16.00 dla dzieci oraz o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych.
 7. Ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa na Wielki Piątek możemy składać do puszki umieszczonej za ławkami pod chórem, lub możemy przekazać siostrze Celinie. Można nabywać baranki wielkanocne. Cena 5 zł. Niech będzie to nasza jałmużna wielkopostna.
 8. Zachęcamy do robienia porządków po zimie na grobach naszych bliskich zmarłych. W tym tygodniu prowadzone były prace przy drzewostanie na cmentarzu parafialnym.
 9. W ramach przygotowania parafii do uroczystości jubileuszowych 400 - lecia kościoła, które odbędą się we wrześniu tego roku rozpoczęte zostały prace porządkowe przy budynku parafialnym. Przygotowujemy się też do dalszych prac przy naszym kościele.
 10. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 przy ul. Focha informuje, że trwają jeszcze zapisy dzieci do klasy pierwszej .
 11. W Gościu Niedzielnym i w Niedzieli jest dodatek książka pt. „Pasja”. Cena 6 zł.
 12. Wszystkim obchodzącym jubileusze, rocznice i imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia.


II Niedziela Wielkiego Postu - 16 marca 2014 r.

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy się modlić w intencji małżeństw z naszej parafii.
 2. Gorzkie Żale o godz. 17.15. Zapraszamy.
 3. W środę 19 marca uroczystość św. Józefa - Oblubieńca NMP. Msze Święte jak w dni powszednie.
 4. W piątek 21 marca Kościołem Stacyjnym w naszym mieście będzie nasza kolegiata. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie o godz. 16.00. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych zostanie odprawiona o godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza św. z okolicznościowym kazaniem.
 5. Rekolekcje dla młodzieży z Gimnazjum nr 3 odbędą się w poniedziałek, wtorek i środę. Dziękujemy wychowawcom ze Szkoły Specjalnej, z Gimnazjum nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 11 za udział w rekolekcjach z dziećmi i młodzieżą.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy za dzisiejsza „tacę gospodarczą”.
 7. Na stoliku za ławkami znajduje się nowy numer pisma „Czuwajcie”.
 8. Wszystkim obchodzącym imieniny, rocznice i jubileusze składamy serdeczne życzenia.

I Niedziela Wielkiego Postu - 9 marca 2014 r.

 1. Przeżywamy Wielki Post. Niech ten czas będzie dla nas ludzi wierzących czasem pokuty, umartwienia, modlitwy i nawrócenia.
 2. Dzisiaj o godz. 10.30 w katedrze sprawowana będzie Msza Św. w intencji ks. bpa Edwarda Frankowskiego obchodzącego jubileusz 25-lecia sakry biskupiej.
 3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.15. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie.
 4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek zostanie odprawione: o godz.16.00 dla dzieci oraz o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych.
 5. Rekolekcje dla młodzieży Gimnazjum nr 2 i Szkoły Specjalnej odbędą się w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę, a dla Gimnazjum nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 11w środę, czwartek i piątek. Dziękujemy wychowawcom z ZDZ za udział w rekolekcjach wraz z młodzieżą.
 6. Przez czas Wielkiego Postu przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy będzie wystawione pudełko, do którego można wkładać przybory szkolne jak np. kredki, plastelinę, długopisy itp. Zebrane przybory zostaną przekazane ks. Andrzejowi Nowakowskiemu pochodzącemu z Waśniowa, misjonarzowi posługującemu w Zambii.
 7. W zakrystii można składać uszkodzone rzeczy ze srebra jak np. uszkodzoną biżuterię. Będzie to nasza pomoc na zapewnienie dachu nad głową dla Filipińczyków będących w tragicznej sytuacji po ostatnim kataklizmie, który dotknął ten kraj.
 8. Przez czas Wielkiego Postu w zakrystii i  przy wyjściu z kościoła można nabyć książeczkę - modlitewnik wydany przez naszą parafię z racji 400-lecia naszego kościoła. W modlitewniku znajdują się fotografie drogi krzyżowej z naszego kościoła, rozważania i pieśni wielkopostne. Cena 3 zł.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” jest artykuł o uroczystościach w naszej parafii związanych z Żołnierzami Wyklętymi.
 10. W parafii NMP Saletyńskiej 11 marca po Mszy Św. wieczornej zostanie zaprezentowana książka  Jana Pawła II „Jestem bardzo w rękach Bożych” oraz film o Janie Pawle II.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza.
 12. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu rocznice, jubileusze i imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia.


VIII Niedziela zwykła - 2 marca 2014 r.

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość. Przez cały tydzień będziemy się modlić o trzeźwość w naszych rodzinach. Na ołtarzu MB jest Księga Trzeźwości, do której możemy wpisywać swoje postanowienia abstynenckie. O godz. 17.00 spotkanie z Kołami Żywego Różańca. O godz. 21.00 Apel Papieski.
 2. We wtorek 4 marca święto św. Kazimierza Królewicza. Odpust na Pułankach.
 3. Spotkanie dzieci klas II komunijnych wraz z rodzicami odbędzie się we wtorek 4 marca o godz. 17.00 w Sali Michael. W niedzielę 9 marca na Mszy Świętej. o godz. 12.00 poświęcenie książeczek dzieciom klas II .
 4. Dnia 5 marca Środą Popielcową rozpoczniemy Wielki Post. Poświęcenie popiołu i posypanie nim głów, będzie w środę podczas Mszy św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00. W środę Popielcową obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Taca ze Środy Popielcowej przeznaczona jest na Caritas.
 5. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej: o godz.16.00- nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci; o godz. 17.00 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla  młodzieży i dorosłych
 6. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w przyszłą niedzielę o godz. 17.15. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu.
 7. W Środę Popielcową o godz. 11.00 rozpoczęcie rekolekcji dla młodzieży z Zakładu Doskonalenia Zawodowego.
 8. W sobotę, 8 marca dzień kobiet. Tego dnia naszą szczególną modlitwą i życzliwością otoczmy wszystkie kobiety.
 9. We wtorek o godz. 11.00 Msza Święta w intencji śp. Ks. Kazimierza Pelca.
 10. Na stoliku za ławkami znajduje się nowy numer pisma „Czuwajcie”. W „Gościu Niedzielnym” jest dodatek zawierający rozważania drogi krzyżowej z papieżem Benedyktem XVI.
 11. Dyrektor Zespołu Szkół przy ul. Focha informuje, że od 3 marca rozpoczynają się zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i do klasy I. szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły.
 12. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, jubileusze rocznice składamy najlepsze życzenia.


VII Niedziela zwykła - 23 lutego 2014 r.

 1. Dzisiaj o 17.40 nieszpory i Msza Św. wieczorowa.
 2. W piątek 28 lutego o godz. 17.00 z racji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Miejskim Centrum Kultury będzie miała miejsce projekcja filmu dokumentalnego Kwatera. Po filmie zostaną wygłoszone wykłady: Żołnierze Wyklęci w walce o Wolną i Niepodległą oraz Ks. Jan Trojnar – męczennik za wiarę i niepodległość.
 3. W sobotę 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. O godz. 11.00 w Kolegiacie zostanie odprawiona Msza Św. w intencji Żołnierzy Wyklętych. Po Mszy Św. na cmentarzu parafialnym zostaną złożone kwiaty na grobach mjr Muchy i ks. Trojnara.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 5. 4 marca o godz. 17.00 w Sali Michael spotkanie z dziećmi klas II przygotowujących się do I Komunii Św. wraz z rodzicami.
 6. Zapraszamy na spotkania wspólnot parafialnych, które odbywają się w następującym porządku:
 • Chór parafialny – czwartek godz. 16.00
 • Grupa biblijna – czwartek godz. 18.45
 • Grupa młodzieżowa – piątek godz. 18.30
 • Koła Żywego Różańca – I niedziela miesiąca godz. 17.00
 • Kościół Domowy – spotkania w kręgach w umówionych terminach
 • Legion Maryi – środa godz. 16.00
 • Ministranci młodsi – sobota godz. 10.00
 • Ministranci starsi – sobota godz. 10.30
 • Muzyczny zespół młodzieżowy – poniedziałek godz. 17.00
 • Neokatechumenat – liturgia słowa środa godz. 19.00; Eucharystia sobota godz. 19.00
 • Oaza Dzieci Bożych – sobota godz. 11.30
 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa – poniedziałek po I piątku miesiąca godz. 16.00
 • Wspólnota Krwi Chrystusa – I sobota miesiąca po Mszy Świętej o godz. 7.00

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu rocznice, jubileusze i imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia.

  3. Dziękujemy młodzieży i nauczycielom za udział w rekolekcjach wielkopostnych dla Liceum Staszica i Chreptowicza. Od jutra rekolekcje wielkopostne będzie przeżywać młodzież z Gimnazjum nr 2. W środę rozpoczną się rekolekcje dla młodzieży z Zakładu Doskonalenia Zawodowego.

  4. W piątek nasza kolegiata jest Kościołem Stacyjnym w mieście. Dlatego wyjątkowo będzie jedna Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.00. Po niej zostanie odprawiona Msza św. z okolicznościowym kazaniem. (Drogi Krzyżowej w ten piątek o godz. 16.00 i 18.30 nie będzie).

  5. W piątek 23 marca rozpocznie się Triduum modlitw przed Dniem Świętości Życia. Jak każdego roku w tym czasie można podjąć Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, które jest uczynkiem miłosierdzia wobec bezbronnych. Dziewięciomiesięczna modlitwa jest wołaniem do Boga, by bronił poczęte, a nienarodzone dzieci przed śmiercią. Na stoliku za ławkami są wyłożone deklaracje z modlitwami w tej intencji. Zachęcamy do udziału w tym dziele. Deklarację z przyrzeczeniem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego można składać do koszyka na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Deklaracje te będą złożone w darze ofiarnym w czasie Mszy św. w przyszłą niedzielę o godz. 18.00, którą odprawi ks. Biskup Edward Frankowski z racji Diecezjalnego Dnia Świętości Życia. Nabożeństwo Gorzkich Żali w przyszłą niedzielę wyjątkowo zostanie odprawione o godz. 16.45, o godz. 17.30 zostanie zaprezentowany program artystyczny, a następnie będzie Msza św. z udziałem Księdza Biskupa i delegacji z naszej diecezji. Zapraszamy wspólnoty naszej parafii i wszystkich, którym na sercu leży sprawa obrony życia.

  6. W niedzielę 25 marca w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla dorosłych.

  7. Bierzmowanie młodzieży klas III gimnazjalnych będzie 18 maja. Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania oraz z rodzicami odbędzie się w Niedzielę Palmową o godz. 16.00 w sali Michael.

  8. Ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa na Wielki Piątek składamy do puszki, która jest umieszczona pod chórem, lub siostrze w zakrystii.

  9. Na stoliku za ławkami jest nasze parafialne pismo „Czuwajcie” i program rekolekcji wielkopostnych dla dorosłych.

  10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.  Spowiedź chorych w domach będzie w środę 28 marca od godz. 15.00. Prosimy do zakrystii zgłaszać nazwiska i adresy chorych.

  Chrzest dzieci w pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych na Mszy św. o godz. 13.00. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie w Niedzielę Palmowa po Mszy św. wieczorowej o godz. 19.00 w sali Michael.

  1 kwietnia Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie: dla młodzieży o godz. 9.00, dla dorosłych o godz. 10.30, dla dzieci o godz. 12.00.

   
  Reklama

      


  Redakcja


  Znajdź na stronie

  Aktywność

  Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

  Liczba gości

  Odsłon : 173980