Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size


V Niedziela zwykła - 7. lutego 2016 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 Godzina Miłosierdzia i zmiana tajemnic różańcowych.
 2. 10 lutego Środą Popielcową rozpoczniemy Wielki Post. Poświęcenie popiołu i posypanie nim głów będzie podczas Mszy św. o godz.: 7.00, 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Taca przeznaczona jest na Caritas.
 3. W Środę Popielcową o godz. 11.00 rozpoczęcie rekolekcji dla młodzieży z Zakładu Doskonalenia Zawodowego.
 4. W czwartek 11 lutego wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Z tej racji w Roku Miłosierdzia w sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Ogrodach Diecezjalny Dzień Chorego. Mszę św. o godz. 11.00 w Sanktuarium odprawi ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz. Podczas Mszy św. będzie udzielony chorym sakrament namaszczenia chorych. Zachęcamy wszystkich chorych z naszej parafii do udziału w obchodach Dnia Chorego w Sanktuarium na Ogrodach.
 5. Chorych w domach odwiedzimy 11 lutego od godz. 15.00. Zapisy w kancelarii parafialnej i po Mszy św. w zakrystii.
 6. W czwartek podczas adoracji o godz. 10.00 będziemy przeżywać Godzinę Świętą. Rozważając cierpienia Chrystusa w Ogrójcu będziemy prosić o potrzebne łaski dla chorych i cierpiących.
 7. W piątek o godz. 17.00 w kolegiacie spotkanie młodzieży z klas III gimnazjum przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 8. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej: o godz. 16.00 nabożeństwo dla dzieci oraz o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych.
 9. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
 10. Dnia 6 lutego zmarł ks. kanonik Andrzej Sala – proboszcz i budowniczy kościoła św. Kazimierza na Pułankach. Eksporta do kościoła św. Kazimierza i Msza Święta jutro o godz. 18.00. Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek 9 lutego o godz. 11.00. Następnie Ciało zostanie złożone na cmentarzu parafialnym w Szewnie.
 11. Na stoliku za ławkami jest nowy numer „Czuwajcie”.
 12. Wszystkim obchodzącym imieniny, rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

IV Niedziela zwykła - 31. stycznia 2016 r.

 1. Dzisiaj Parafialny Dzień Życia Konsekrowanego. Módlmy sie w intencji Sióstr posługujących w naszej parafii. O godz. 17.00 Godzina Miłosierdzia.
 2. We wtorek 2 lutego obchodzimy uroczystość Ofiarowania Pańskiego, w tradycji zwaną Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. będzie poświęcenie gromnic. Jest to dzień Rodzicielskiego Aktu Ofiarowania Dziecka Panu Bogu. Taca z tego dnia na wspólnotę Sióstr Klarysek w Sandomierzu.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 10.00 adoracja w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek spowiedź od godz. 17.00. W sobotę o godz. 10.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 4. W sobotę 6 lutego imieniny siostry Doroty. O godz. 18.00 Msza św. w intencji solenizantki.
 5. W przyszłą niedzielę o godz.17.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 6. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 III Niedziela zwykła - 24. stycznia 2016 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 Godzina Miłosierdzia.
 2. W piątek 29 stycznia o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. ku czci św. Michała Archanioła. Po Mszy św. adoracja z modlitwami o uzdrowienie. Zapraszamy Bractwo Szkaplerzne.
 3. W sobotę 30 stycznia o godz. 16.00 w Sali Michael odbędzie się kolejne spotkanie w Szkole Wiary. Wykład pt. „Miłosierdzie – dar i zadanie. Uczynki miłosierdzia” poprowadzi ks. dr Waldemar Olech. Zapraszamy.
 4. W przyszłą niedzielę Parafialny Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej okazji na Mszy św. o godz. 10.30 w imieniu wspólnot naszej parafii, będziemy się modlić w intencji Sióstr posługujących w naszej parafii.
 5. Dziękujemy za serdeczne i miłe przyjęcie księży w rodzinach w czasie wizyty duszpasterskiej.
 6. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

II Niedziela zwykła - 17. stycznia 2016 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 Godzina Miłosierdzia, o godz. 18.00 w kościele św. Kazimierza na Pułankach zostanie odprawiona Msza Św. w intencji pielgrzymów i dobroczyńców Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
 2. Przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Codziennie w czasie adoracji o godz. 10.00 będziemy modlić się w tej intencji.
 3. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje tradycyjną zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego w naszym mieście. Zużyty sprzęt można przynosić we wtorek 19 stycznia do godz. 15.00. Sprzęt składamy przy budynku parafialnym od strony ul. Słowackiego. Więcej informacji na plakacie.
 4. W piątek 22 stycznia kolejna rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. Msza św. w intencji powstańców w kolegiacie o godz. 18.00. Po Mszy św. modlitwa i złożenie kwiatów przy pomniku upamiętniającym to wydarzenie oraz przejście na cmentarz parafialny, gdzie Ostrowieccy Patrioci i Związek Strzelecki Strzelec złoży kwiaty i zapali znicze na grobach żołnierzy.
 5. Biuro usług turystycznych „Papagaeo” organizuje pielgrzymkę śladami Jana Pawła II po Chorwacji w dniach 25 czerwca do 3 lipca. Koszt ok. 1500 zł. Więcej informacji w zakrystii i u ks. Marka Tkacza, który weźmie udział w pielgrzymce.
 6. Na ławce pod chórem znajduje się nowy nr „Czuwajcie”.
 7. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.
 8. Dziękujemy za serdeczne i miłe przyjęcie księży w rodzinach w czasie wizyty duszpasterskiej.
 9. W sobotę 23 stycznia od godz. 9.00 będziemy odwiedzać rodziny, które nie mogły przyjąć księdza z wizytą duszpasterską w wyznaczonym czasie. Prosimy o zgłaszanie adresów w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 

Niedziela Chrztu Pańskiego - 10. stycznia 2016 r.

 1. Dzisiaj o godz. 15.00 w Sali Michael spotkanie opłatkowe wspólnot parafialnych. O godz. 17.00 Godzina Miłosierdzia.
 2. Biuro usług turystycznych „Papagaeo” organizuje pielgrzymkę śladami Jana Pawła II po Chorwacji w dniach 25 czerwca do 3 lipca. Koszt ok. 1500 zł. Więcej informacji w zakrystii.
 3. W niedzielę 17 stycznia w kolegiacie po Mszy św. o godz. 10.30 Jasełka w wykonaniu słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
 4. 17 stycznia o godz. 18.00 w kościele św. Kazimierza na Pułankach zostanie odprawiona Msza Św. w intencji pielgrzymów i dobroczyńców Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 koncert kolęd w wykonaniu "Pereł" Ryszarda Góry.
 6. Na ławce pod chórem znajduje się nowy nr „Czuwajcie”.
 7. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.
 8. Dziękujemy za serdeczne i miłe przyjęcie księży w rodzinach w czasie wizyty duszpasterskiej.

 

II Niezdziela po Narodzeniu Panskim - 3. stycznia 2016 r.

 1. Dzisiaj o godz. 14.15 X Przegląd Staropolskich Kolęd i Pastorałek. O godz. 17.30 spotkanie z Kołami Żywego Różańca. Zapraszamy.
 2. W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek Mszy św. jak w niedzielę - nie ma Mszy św. o godz. 13.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Jest to święto nakazane. Ofiary złożone tego dnia przeznaczone są na misje.
 3. Zachęcamy do udziału w III Ostrowieckim Orszaku Trzech Króli. Z naszej parafii orszak wyruszy w środę 6 stycznia o godz. 13.00 z spod figury św. Jana Pawła II. Wspólne spotkanie z orszakami z innych parafii nastąpi na parkingu przy Lidlu, skąd orszaki udadzą się na Rynek miasta, gdzie królowie oddadzą pokłon i zawierzą miasto i mieszkańców dzieciątku Jezus. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału. Tak jak było w latach ubiegłych, zachęcamy do wykonania koron, barwnych strojów, chorągiewek orszakowych. Więcej informacji na plakacie.
 4. W niedzielę 10 stycznia o godz. 15.00 w Sali Michael odbędzie się spotkanie opłatkowe wspólnot naszej parafii.
 5. Również w niedzielę 10 stycznia po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się w Kolegiacie koncert kolęd w wykonaniu uczniów, absolwentów i pedagogów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Ostrowcu Świętokrzyskim.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 Msza św. w intencji Koła Żywego Różańca nr 5 i osób, które przyjęły obraz Chrystusa Króla. Dziękujemy za złożoną ofiarę 200 zł. na potrzeby parafii.
 7. Dzisiaj Przyjaciele Hospicjum św. Jana Pawła II kwestują przed kościołem na zakup karetki transportowej dla chorych w terminalnym okresie życia.
 8. Na ławce pod chórem nowy nr „Czuwajcie”.
 9. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.
 10. Dziękujemy za serdeczne i miłe przyjęcie księży w rodzinach w czasie wizyty duszpasterskiej.

 

Niedziela Świętej Rodziny - 27. grudnia 2015 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 Godzina Miłosierdzia. Zapraszamy.
 2. 29 grudnia o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. ku czci św. Michała Archanioła. Zapraszamy Bractwo Szkaplerzne.
 3. W czwartek 31 grudnia zapraszamy do uroczystego dziękczynienia Panu Bogu za łaski otrzymane w kończącym się roku 2015. O godz. 17.30 będą odprawione Nieszpory, a po nich Msza św. dziękczynna. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia.
 4. W piątek pierwszego stycznia rozpocznie się Nowy Rok - 2016. W tym dniu przypada święto Świętej Bożej Rodzicielki. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie nabożeństw.
 5. W niedzielę 3 stycznia o godz.14.15 odbędzie się w kolegiacie X Przegląd Staropolskich Kolęd i Pastorałek.
 6. W niedzielę 3 stycznia Przyjaciele hospicjum - Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim będą kwestować przed ostrowieckimi kościołami na zakup karetki transportowej dla chorych w terminalnym okresie życia.
 7. We wtorek 29 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Chcemy odwiedzić wszystkich mieszkańców naszej parafii, którzy nas do siebie zaproszą przez wyjście na nasze spotkanie lub umieszczenie karteczki ze znakiem krzyża. Zaproszenie kapłana jest wyznaniem naszej wiary i okazaniem więzi ze społecznością Kościoła. Wodę święconą bierzemy z kościoła, która jest na stoliku pod chórem. Ofiary składane w czasie kolędy przeznaczone będą na dalsze prace przy kolegiacie. Dziękujemy za wsparcie finansowe przeprowadzonych prac i składane ofiary na dalszy etap prac przy kościele.

 

IV Niedziela Adwentu - 20. grudnia 2015 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 Godzina Miłosierdzia, zostanie odmówiona koronka do Bożego Miłosierdzia i będą rozważane słowa z Dzienniczka Siostry.
 2. Dzisiaj o godz. 19.00 w Sali Michael odbędzie się nauka przed chrztem dzieci - dla rodziców i chrzestnych.
 3. Do chorych z Komunią świętą pojedziemy we wtorek 22 grudnia od godz. 15.00. Chorych zgłaszamy po Mszach św. w zakrystii lub w kancelarii.
 4. W środę 23 grudnia o godz. 15.00 rozpocznie się spotkanie opłatkowe na Rynku organizowane przez Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. O godz. 16.00 nastąpi przekazanie Światełka Betlejemskiego Ks. Biskupowi Krzysztofowi Nitkiewiczowi i Panu Prezydentowi, życzenia i łamanie się opłatkiem. Zapraszamy do udziału.
 5. W czwartek 24 grudnia Wigilia. O godz. 6.00 roraty, a po nich łamanie się opłatkiem rodziny parafialnej w kościele. Tego dnia nie ma Mszy św. o godz. 11.00 i 18.00. Spowiedź tylko rano. Kancelaria w Wigilię będzie nieczynna. Obowiązuje post. Przekazanie „światełka betlejemskiego” na roratach.
 6. Zachęcamy mieszkańców bloków, aby w Wigilię o godz. 17.00 wyjść ze śpiewem kolęd na klatkę schodową, połamać się opłatkiem i złożyć życzenia.
 7. Porządek odprawianych Mszy św. w uroczystość Bożego Narodzenia będzie następujący: o północy Pasterka, w ciągu dnia o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.00 i 18.00. W Boże Narodzenie nie ma Mszy św. o godz. 6.30.
 8. W trwającym Roku Miłosierdzia wierni którzy nawiedzą sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 9. 6 stycznia ulicami naszego miasta przejdzie III Ostrowiecki Orszak Trzech Króli.
 10. Dziękujemy za ofiary składane na tacę gospodarczą i w kopertach na potrzeby parafii.
 11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

III Niedziela Adwentu - 13. grudnia 2015 r.

 1. Dzisiaj w kościele Ducha Świętego Sandomierzu Mszą św. o godz. 11.30 rozpoczną się diecezjalne obchody Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia.
 2. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 17.40. Z racji Roku Miłosierdzia od przyszłej niedzieli w kolegiacie o godz. 17.00 Godzina Miłosierdzia.
 3. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w poniedziałek 14 grudnia od godz. 9.00 do 12.00 i po południu od. godz. 16.00 do 18.00.
 4. Do chorych z Komunią świętą pojedziemy we wtorek 22 grudnia od godz. 15.00. Chorych zgłaszamy po Mszach św. w zakrystii lub w kancelarii.
 5. W przyszłą niedzielę 20 grudnia o godz. 19.00 w Sali Michael odbędzie się nauka przed chrztem dzieci- dla rodziców i chrzestnych.
 6. Również w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 w kościele św. Jadwigi na Stawkach Msza Św. i spotkanie opłatkowe pielgrzymów na Jasną Górę.
 7. Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii lub w domu sióstr zakonnych.
 8. 16 grudnia rozpocznie się nowenna przed uroczystością Bożego Narodzenia. Nowenna będzie odprawiana przed Mszą św. o godz. 11.00
 9. 6 stycznia ulicami naszego miasta przejdzie III Ostrowiecki Orszak Trzech Króli.
 10. Dziękujemy za ofiary składane na tacę gospodarcza i w kopertach na potrzeby parafii.
 11. Na stoliku za ławkami jest nowy numer Czuwajcie.
 12. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

II Niedziela Adwentu - 6. grudnia 2015 r.

 1. Dzisiaj w kościele polskim zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie. Gościmy Siostrę Lucynę pracującą na Ukrainie w Boryspolu.
 2. O godz.17.00 zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie z Kołami Żywego Różańca. Członkowie KŻR 8 grudnia mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. We wtorek 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.00 (roraty), 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Podobnie jak w latach ubiegłych od godz. 12.00 do 13.00 będziemy przeżywać „Godzinę Łaski”, na którą zaprasza Legion Maryi wspólnoty naszej parafii i wiernych.
 4. W niedzielę 13 grudnia będziemy się modlić w intencji Ojczyzny w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.
 5. Od 8 grudnia do 20 listopada przyszłego roku będzie trwał Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Obchody diecezjalne Roku Jubileuszowego rozpoczną się 13 grudnia w Sandomierzu.
 6. Roraty odprawiane są w dni powszednie o godz. 6.00 i dla dzieci o godz. 18.00. O godz. 5.40 śpiewamy godzinki do NMP.
 7. Tak jak każdego roku poświęcone opłatki nabywamy u naszych sióstr zakonnych. Ofiara składana z tej racji nie jest zapłatą za wartość opłatków, ale dobrowolnie składaną ofiarą na utrzymanie sióstr. Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii lub w domu sióstr zakonnych.
 8. Tradycyjnie w Adwencie rozprowadzane są świece z napisem Caritas. Jako „Wigilijne dzieło Pomocy Dzieciom”.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie dobrowolna zbiórka do puszek na skomplikowaną operację serca trzyletniego Bartka mieszkańca parafii św. Kazimierza. Więcej informacji na plakacie.
 10. Spowiedź adwentowa będzie w poniedziałek 14 grudnia.
 11. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i w kopertach na potrzeby parafii.
 12. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

I Niedziala Adwentu - 28. listopada 2015 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, którego pierwszym okresem jest Adwent. W Adwencie w dni powszednie odprawiana jest Msza św. ku czci NMP zwana roratami. W naszej Kolegiacie roraty będą odprawiane rano o godz. 6.00. Przed roratami o godz. 5.40 śpiew godzinek do NMP. Druga Msza św. rano będzie odprawiana o godz. 6.45. Roraty dla dzieci będą o godz. 18.00.
 2. Dzisiaj o godz. 17.40 nieszpory. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. ku czci naszego patrona św. Michała Archanioła. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie. Zapraszamy Bractwo Szkaplerzne św. Michała Archanioła.
 3. Spotkanie z zelatorami, vicezelatorami KŻR oraz animatorami wspólnot będzie w poniedziałek 30 listopada o godz. 16.00 w Sali Michael.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00. i na roratach.
 5. W czwartek o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 6. W sobotę o godz. 10.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 7. W niedzielę 6 grudnia na Mszy św. o godz. 12.00 będzie poświęcenie medalików dzieciom klas drugich szkoły podstawowej.
 8. W niedzielę 6 grudnia o godz. 17.00 spotkanie z kołami Żywego Różańca.
 9. Tak jak każdego roku poświęcone opłatki nabywamy u naszych sióstr zakonnych. Ofiara składana z tej racji nie jest zapłatą za wartość opłatków, ale dobrowolnie składaną ofiarą na utrzymanie sióstr: organistki i zakrystianki. Ołatki można nabyć w zakrystii lub w domu sióstr. Nikt z parafii nie będzie roznosił poświęconych opłatków.
 10. Tradycyjnie w Adwencie rozprowadzane są świece z napisem Caritas. Jako „Wigilijne dzieło Pomocy Dzieciom”. Cena pięć zł.
 11. Spotkanie z młodzieżą klas pierwszych gimnazjalnych odbędzie się w środę 2 grudnia o godz. 17.00 w kolegiacie.
 12. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i w kopertach na potrzeby parafii.
 13. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

Niedziela Chrystusa Króla - 22. listopada 2015 r.

 1. Przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnią niedzielę roku liturgicznego. Dzisiaj rozpoczyna się XXI Tydzień Biblijny w Diecezji sandomierskiej. O godz. 17.40 wypominki i modlitwa za zmarłych.
 2. Przyszła niedziela jest pierwszą Niedzielą Adwentu.
 3. Msza św. dla osób niepełnosprawnych zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 15.00. Po Mszy św. spotkanie w Sali Michael.
 4. Od jutra przez cały tydzień na Mszy św. o godz. 18.00 będą katechezy biblijne.
 5. Spotkanie z rodzicami dzieci klas drugich odbędzie się w czwartek 26 listopada o godz. 17.00 w Sali Michael. Zapraszamy.
 6. W sobotę 28 listopada w diecezji rozpoczną się roczne obchody jubileuszu 1050- lecia chrztu Polski.
 7. Również w sobotę 28 listopada o godz. 16.00 w Sali Michael kolejne spotkanie w Szkole Wiary. Wykład: Chrzest Przymierzem Miłości. Przygotowanie duchowe do Jubileuszu 1050 rocznicy Chrztu polski wygłosi ks. dr Waldemar Olech.
 8. W niedzielę 29 listopada o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. ku czci naszego patrona św. Michała Archanioła. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie. Zapraszamy Bractwo Szkaplerzne św. Michała Archanioła.
 9. Tradycyjnie w Adwencie rozprowadzane są świece z napisem Caritas. Jako „Wigilijne dzieło Pomocy Dzieciom”. Cena pięć zł.
 10. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i w kopertach na potrzeby parafii.
 11. Na stoliku za ławkami znajduje się nowy nr „Czuwajcie”.
 12. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 XXXIII Niedziela zwykła - 15. listopada 2015 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17.40 wypominki i różaniec za zmarłych. O godz. 18.00 Msza św. wieczorowa.
 2. Dzisiaj o godz. 18.00 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Ogrodach zostanie odprawiona Msza Święta w intencji zmarłych pielgrzymów i dobroczyńców Pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.
 3. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Początek XXI Tygodnia Biblijnego w Diecezji sandomierskiej.
 5. Msza św. dla osób niepełnosprawnych zostanie odprawiona w niedzielę 22 listopada o godz. 15.00. Po mszy św. spotkanie w Sali Michael.
 6. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i w kopertach na potrzeby parafii.
 7. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 XXXII Niedziela zwykła - 8. listopada 2015 r.

 1. W środę 11 listopada przypada kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Msze Święte zostaną odprawione o godz.: 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych i Władz Samorządowych Miasta i Powiatu zostanie odprawiona o godz. 10.30. Po Mszy św. nastąpi przejście pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej.
 2. 11 listopada w godz. 14.00-16.30 odbędzie się Rajd Gwiaździsty „Orły dla Niepodległej” organizowany przez Starostwo Powiatowe, Harcerzy i „Strzelców”.
 3. Spotkanie uczniów III klas gimnazjalnych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania będzie we wtorek 10 listopada o godz. 17.00 w Sali Michael.
 4. W listopadzie przed Mszą św. wieczorową czytane są wypominki za zmarłych. Wypominki w niedziele czytane są po Mszy o godz. 6.30 i przed Sumą o 10.30.
 5. 28 października była uroczystość intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej parafii i rodzinach. Z tej racji trwa peregrynacja obrazu Pana Jezusa w naszych rodzinach. W kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa na ołtarzu jest lista z terminami, kiedy dana rodzina chce przyjąć obraz w domu. Rodziny które zechcą przyjąć obraz do swego domu prosimy o wpis. Obraz w danej rodzinie jest 24 godziny. Rodzina bierze obraz po Mszy św. o godz. 18.00 i przynosi następnego dnia na Mszę św. o godz. 18.00.
 6. 15 listopada o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Ogrodach zostanie odprawiona Msza Święta w intencji zmarłych pielgrzymów i dobroczyńców Pieszej Pielgrzymki Ziemi Świętokrzyskiej na Jasną Górę.
 7. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i w kopertach na potrzeby parafii.
 8. Na stoliku za ławkami jest nowy numer „Czuwajcie”.
 9. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


 

4.W piąteknasza kolegiata jest Kościołem Stacyjnym w mieście. Dlatego wyjątkowo będzie jedna Droga Krzyżowadla wszystkich o godz. 17.00. Po niej zostanie odprawiona Msza św. z okolicznościowym kazaniem. (Drogi Krzyżowej w ten piątek o godz. 16.00 i 18.30 nie będzie).

5.W piątek 23 marca rozpocznie się Triduum modlitw przed Dniem Świętości Życia. Jak każdego roku w tym czasie można podjąć Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, które jest uczynkiem miłosierdzia wobec bezbronnych. Dziewięciomiesięczna modlitwa jest wołaniem do Boga, by bronił poczęte, a nienarodzone dzieci przed śmiercią.Na stoliku za ławkami są wyłożone deklaracje z modlitwami w tej intencji. Zachęcamy do udziału w tym dziele.Deklarację z przyrzeczeniem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego można składać do koszyka na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Deklaracje te będą złożone w darze ofiarnym w czasie Mszy św. w przyszłą niedzielę o godz. 18.00, którą odprawi ks. Biskup Edward Frankowski z racji Diecezjalnego Dnia Świętości Życia. Nabożeństwo GorzkichŻali w przyszłą niedzielę wyjątkowo zostanie odprawione o godz. 16.45, o godz. 17.30 zostanie zaprezentowany program artystyczny, a następnie będzie Msza św. z udziałem Księdza Biskupa i delegacji z naszej diecezji. Zapraszamy wspólnoty naszej parafii i wszystkich, którym na sercu leży sprawa obrony życia.

6.W niedzielę 25 marca w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla dorosłych.

7.Bierzmowanie młodzieży klas III gimnazjalnych będzie 18 maja. Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania oraz z rodzicami odbędzie się w Niedzielę Palmową o godz. 16.00 w sali Michael.

8.Ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa na Wielki Piątek składamy do puszki, która jest umieszczona pod chórem, lub siostrze w zakrystii.

9.Na stoliku za ławkami jest nasze parafialne pismo „Czuwajcie” i program rekolekcji wielkopostnych dla dorosłych.

10.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

Spowiedź chorych w domach będzie w środę 28 marca od godz. 15.00. Prosimy do zakrystii zgłaszać nazwiska i adresy chorych.

Chrzest dzieci w pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych na Mszy św. o godz. 13.00. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie w Niedzielę Palmowa po Mszy św. wieczorowej o godz. 19.00 w sali Michael.

1 kwietnia Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie: dla młodzieży o godz. 9.00, dla dorosłych o godz. 10.30, dla dzieci o godz. 12.00.

 


    
Odsłon artykułów:
458146

Odwiedza nas 91 gości oraz 0 użytkowników.