Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size


XXIX Niedziela zwykła - 19. października 2014 r.

 1. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Dziś o godz. 18.00 w sanktuarium NMP Saletyńskiej na Piaskach zostanie odprawiona Msza Święta w intencji pielgrzymów i dobroczyńców Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
 2. W środę 22 października rocznica poświecenia Bazyliki Katedralanej w Sandomierzu. Tego dnia w liturgii Kościoła Powszechnego wspomnienie św. Jana Pawła II. Po nabożeństwie różańcowym modlitwa przy figurze św. Jana Pawła II.
 3. W czwartek 23 października autokarowa pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole oraz do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Wyjazd z parkingu przy kolegiacie o godz. 7.00 rano. Również tego dnia przypada III Ogólnopolski dzień Modlitwy Różańcowej.
 4. W piątek 24 października o godz. 18.00 Msza Święta imieninowa w intencji ks. Rafała - wikariusza naszej parafii. Zapraszamy.
 5. W sobotę 25 października o godz. 16.00 w sali Michael – Szkoła Wiary. Wykład pt. „Media w służbie ewangelizacji. Szanse i zagrożenia” - poprowadzi ks. Tomasz Lis, redaktor diecezjalnego Gościa Niedzielnego. Zapraszamy.
 6. W tym roku przypada jubileusz 50-lecia Koła Przewodników Świętokrzyskich w Ostrowcu Świętokrzyskim. Msza św. jubileuszowa zostanie odprawiona w kolegiacie w niedzielę 26 października o godz. 9.00.
 7. W środę 29 października w kolegiacie zostanie odprawiona Msza św. w intencji osób, które przyjęły szkaplerz św. Michała Archanioła. Po Mszy Świętej modlitwy o uzdrowienia i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 8. Bóg zapłać za ofiary na kościół. W tym tygodniu zostały zakończone prace na cmentarzu parafialnym związane z wykonaniem kolejnej alei z kostki brukowej.
 9. Dziękujemy za jubileuszowe dary ołtarza złożone przez Gimnazjum nr 3 i Szkołę Podstawową nr 11 i Gimnazjum nr 5.
 10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

XXVIII Niedziela zwykła - 12. października 2014 r.

 1. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30.
 2. W poniedziałek 13. dzień miesiąca – nabożeństwo fatimskie z procesją różańcowa o godz. 17.30.
 3. W sobotę 18 października w liturgii czcimy św. Łukasza Ewangelistę – patronalne święto służby zdrowia. Tego dnia w parafii będziemy gościć Siostry zakonne z naszej diecezji. O godz. 10.00 Adoracja Najświętszego sakramentu i Msza Święta z udziałem Sióstr zakonnych.
 4. 18 października na Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji ks. Łukasza – naszego wikariusza w dniu imienin.
 5. W niedzielę 19 października rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego.
 6. W III niedzielę miesiąca, 19 października na Mszy Świętej o godz. 10.30 będziemy modlić się w intencji małżeństw. O godz. 18.00 w sanktuarium NMP Saletyńskiej na Piaskach zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Pielgrzymów i dobroczyńców Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Taca z tej niedzieli przeznaczona jest na cele gospodarcze.
 7. W czwartek 23 października pielgrzymka jednodniowa do Sanktuarium matki Bożej Różańcowe w Wysokim Kole i Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii.
 8. Na stoliku za ławkami znajduje się nowy numer „Czuwajcie”.
 9. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

XXVII Niedziela zwykła - 5. października 2014 r.

 1. Spotkanie z Kołami Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj o godz. 16.45. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych.
 2. W ramach Tygodnia Miłosierdzia dzisiaj Biała Niedziela w sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej. Od godz. 15.00 do 17.00 można skorzystać darmowo z konsultacji medycznych.
 3. We wtorek 7 października wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 4. W czwartek 9 października wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka - patrona naszej diecezji.
 5. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zapoczątkowane przez św. Jana Pawła II. Ofiary przeznaczone są na dofinansowanie zdolnej, ale ubogiej młodzieży.
 6. W sobotę 11 października Rejonowy Dzień Młodzieży. Rozpoczęcie o godz. 10.30 w Sali Michael.
 7. W wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i wszystkich zainteresowanych działalnością stowarzyszenia. W środę również po Mszy Św. wieczornej spotkanie młodzieży klas II gimnazjalnych.
 8. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy robienia porządków na cmentarzu parafialnym. Można także zamawiać wypominki za zmarłych.
 9. Dziękujemy Parafianom, władzom samorządowym i instytucjom naszego Miasta za pomoc w organizacji i udział w jubileuszu 400 – lecia naszego kościoła.
 10. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii.
 11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

XXVI Niedziela zwykła - 28. września 2014 r.

 1. Dzisiaj o godz. 18.00 Mszę św. dziękczynną za 400 lat istnienia naszego kościoła odprawi ks. bp. Krzysztof Nitkiewicz. Zapraszamy.
 2. W poniedziałek 29 września uroczystość św. Michała Archanioła. Mszę św. będą odprawione o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Mszę św. o godz. 18.00 w intencji budowniczych naszego kościoła i darczyńców odprawi ks. bp Edward Frankowski. Po Mszy św. procesja eucharystyczna. Na Mszy Św. będziemy modlić się także w intencji solenizanta ks. Michała Powęski. Kazania odpustowe będzie głosił były wikariusz ks. Mariusz Pyryt.
 3. We wtorek 30 września o godz. 17.00 w Sali „Michael” odbędzie się  spotkanie z rodzicami i dziećmi, które przygotowują się do pierwszej Komunii św.  W niedzielę 5 października na Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie różańców.
 4. We wtorek 30 września o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji 30. Obywateli  naszego miasta  zamordowanych przez Niemców na Rynku w 1942 roku.
 5. W środę rozpoczyna się miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane o godz. 17.30.
 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek o godz. 16.00 i w czasie nabożeństw różańcowych.
 7. We wtorek 1 października w liturgii wspominamy św. Teresę od Dzieciątka Jezus, o godz. 18.00 Msza św. imieninowa siostry Teresy naszej organistki. Zapraszamy.
 8. W czwartek 2 października święto Świętych Aniołów Stróżów.
 9. W sobotę 4 października w sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim będziemy przeżywać IV Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca. O godz. 12.00 powitanie uczestników, modlitwa różańcowa, a o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Krzysztofa Nitkiewicza.
 10. Spotkanie Kół Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 16.45.
 11. W przyszłą niedzielę początek Tygodnia Miłosierdzia.
 12. Na stoliku za ławkami znajduje się nowy numer „Czuwajcie”.
 13. Zapraszamy  dzisiaj o godz. 15.00 przy krzyżu na ul. Denkowskiej do wspólnej modlitwy do Bożego Miłosierdzia w ramach inicjatywy „Koronka na ulicach miast”.
 14. Dzisiaj i jutro w kruchcie kościoła można nabyć Jubileuszowy Album.
 15. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

XXV Niedziela zwykła - 21. września 2014 r.

 1. Przeżywamy rekolekcje przygotowujące nas do jubileuszu kościoła. Nauki głosi ks. Roman Tupaj. Program rekolekcji i uroczystości został rozesłany do rodzin. Jeśli do kogoś zaproszenie nie dotarło można je zabrać ze stolika za ławkami.
 2. Od jutra do środy będziemy cieszyć się obecnością wśród nas figury św. Michała Archanioła z groty z Gargano. Zapraszamy jutro na Rynek naszego miasta. O godz. 17.30 nabożeństwo oczekiwania na figurę św. Michała. O godz. 18.00 Msza św. na Rynku. Przynieśmy ze sobą świece i lampiony. Zaprośmy nasze rodziny, przyjaciół i znajomych.
 3. We wtorek spowiedź rekolekcyjna od godz. 9.00-12.00 i po południu od godz. 16.00-18.00. Spowiedź chorych w domach we wtorek od godz. 15.00. Prosimy o zgłoszenie chorych w zakrystii.
 4. W środę o godz. 11.00 Msza św. z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi, pożegnanie figury i zakończenie nawiedzenia.
 5. Msza Św. i spotkanie z kandydatami do bierzmowania klas III gimnazjalnych odbędzie się w się w czwartek 25 września o godz. 18.00.
 6. W rocznicę Powstania Polskiego Państwa Podziemnego w sobotę 27 września o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny.
 7. Dziękujemy za sprzątanie i przygotowanie kościoła na uroczystości jubileuszowe.
 8. Trwają prace wymiany blachy nad zakrystią. Dziękujemy za ofiary na prace przy kolegiacie. Wyrazy wdzięczności składamy wszystkim, którzy w kopertach złożyli dodatkową ofiarę.
 9. Taca z poniedziałku, wtorku i środy przeznaczona jest na utrzymanie Domu Zakonnego z Nowicjatem Księży Michalitów.
 10. W sobotę 27 września XXX Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę.
 11. Albumy Jubileuszowe można będzie nabywać w kościele od przyszłej niedzieli.
 12. Główne uroczystości jubileuszowe w przyszłą niedzielę. O godz. 18.00 Mszę św. dziękczynną za 400 lat istnienia naszego kościoła odprawi Ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości, aby wspólnie wyśpiewać Bogu uroczyste Te Deum.
 13. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego - 14. września 2014 r.

 1. Jutro, 15 września o godz. 17.00 w kinie Etiuda będzie miała miejsce prezentacja albumu „400 lat Kościoła św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim”. Wstęp wolny. Zapraszamy.
 2. W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
 3. W niedzielę 21 września rozpoczną się rekolekcje przygotowujące do jubileuszu kościoła. Rekolekcje wygłosi ks. Roman Tupaj – michalita. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji pielgrzymów i dobroczyńców Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
 4. W poniedziałek 22 września o godz. 17.30 powitanie figury św. Michała z Gargano i Msza Święta na Rynku naszego miasta.
 5. Główne uroczystości Jubileuszowe rozpoczną się w niedzielę 28 września. O godz. 18.00 Mszę Świętą odprawi ks. biskup Krzysztof Nitkiewicz. 29 września – Odpust parafialny - o godz. 18.00 Msza Święta pod przewodnictwem ks. biskupa Edwarda Frankowskiego.
 6. Z okazji jubileuszu Poczta Polska wydała dwa okolicznościowe stemple pocztowe. Od 16 września na poczcie przy Al. 3. Maja korespondencję pocztową można stemplować okolicznościowymi pieczęciami.
 7. Od 19 do 21 września będzie trwało Spotkanie Młodych Diecezji Sandomierskiej w Sandomierzu. Szczegółowe informacje u katechetów w szkołach.
 8. 19 września w piątek po Mszy Św. wieczornej będzie generalne sprzątanie kościoła przed uroczystościami jubileuszowymi. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy.
 9. W kruchcie kościoła można nabyć obrazy św. Michała naszego patrona i modlitewniki, które pomogą nam w dobrym przeżyciu nawiedzenia figury i uroczystości jubileuszowych.
 10. Na stoliku za ławkami jest nowy numer „Czuwajcie”.
 11. Bóg zapłać za ofiary na prace przy kolegiacie. Za tydzień taca gospodarcza.
 12. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 XXIII Niedziela zwykła - 7. września 2014 r.

 1. Dzisiaj po Mszach św. w Sali Michael można obejrzeć wystawę Pana Tadeusza Kurka pt. ”Jan Paweł II i kościoły”. O godz. 15.00 festyn rodzinny „Pożegnanie wakacji” w ośrodku sportowym Michael. O godz. 17.00 spotkanie w kolegiacie ze wspólnotami duszpasterskimi.
 2. Również dzisiaj o godz. 19.00 koncert oratoryjny „Stworzenie świata” Orkiestry Kameralnej „Polish Camerata”.
 3. Jutro, 8 września, święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - w tradycji zwane Matki Bożej Siewnej. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.
 4. Spotkanie młodzieży  pierwszych klas gimnazjalnych w kolegiacie jutro o godz. 18.00.
 5. Spotkanie komunijne dzieci i rodziców klas drugich, którzy mieszkają na terenie naszej parafii ze Szkół  nr 1, nr 4, nr 5, nr 7 i nr 11 odbędzie się we wtorek, 9 września, o godz. 17.00 w Sali Michael.
 6. Spotkanie z rodzicami i dziećmi klas trzecich rocznicowych odbędzie się w środę 10 września o godz. 17.00 w Sali Michael.
 7. Nabożeństwo fatimskie w sobotę 13 września o godz. 18.00.
 8. Promocja okolicznościowego albumu „400 lat kościoła św. Michała Archanioła” odbędzie się 15 września o godz. 17.00 w kinie Etiuda.
 9. W niedzielę 21 września rozpoczną się rekolekcje parafialne przygotowujące nas duchowo do jubileuszowych obchodów. Rekolekcjom będzie towarzyszyło nawiedzenie naszej parafii przez figurę św. Michała Archanioła z Gargano. Powitanie figury i Msza św. na Rynku naszego Miasta odbędzie się w poniedziałek 22 września o godz. 17.30.
 10. W kruchcie kościoła można nabyć obrazy św. Michała naszego patrona i modlitewniki, które pomogą nam w dobrym przeżyciu nawiedzenia figury i uroczystości jubileuszowych.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W ostatnim numerze Niedzieli zamieszczony jest obszerny artykuł o naszej kolegiacie.
 12. Bóg zapłać za ofiary na kościół.
 13. Dzisiaj odbywają się wybory uzupełniające do Senatu.
 14. Wszystkim obchodzący rocznice, jubileusze i imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia.

3.Dziękujemy młodzieży i nauczycielom za udział w rekolekcjach wielkopostnych dla Liceum Staszica i Chreptowicza. Od jutra rekolekcje wielkopostne będzie przeżywać młodzież z Gimnazjum nr 2. W środę rozpoczną sięrekolekcje dla młodzieży z Zakładu Doskonalenia Zawodowego.

4.W piąteknasza kolegiata jest Kościołem Stacyjnym w mieście. Dlatego wyjątkowo będzie jedna Droga Krzyżowadla wszystkich o godz. 17.00. Po niej zostanie odprawiona Msza św. z okolicznościowym kazaniem. (Drogi Krzyżowej w ten piątek o godz. 16.00 i 18.30 nie będzie).

5.W piątek 23 marca rozpocznie się Triduum modlitw przed Dniem Świętości Życia. Jak każdego roku w tym czasie można podjąć Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, które jest uczynkiem miłosierdzia wobec bezbronnych. Dziewięciomiesięczna modlitwa jest wołaniem do Boga, by bronił poczęte, a nienarodzone dzieci przed śmiercią.Na stoliku za ławkami są wyłożone deklaracje z modlitwami w tej intencji. Zachęcamy do udziału w tym dziele.Deklarację z przyrzeczeniem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego można składać do koszyka na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Deklaracje te będą złożone w darze ofiarnym w czasie Mszy św. w przyszłą niedzielę o godz. 18.00, którą odprawi ks. Biskup Edward Frankowski z racji Diecezjalnego Dnia Świętości Życia. Nabożeństwo GorzkichŻali w przyszłą niedzielę wyjątkowo zostanie odprawione o godz. 16.45, o godz. 17.30 zostanie zaprezentowany program artystyczny, a następnie będzie Msza św. z udziałem Księdza Biskupa i delegacji z naszej diecezji. Zapraszamy wspólnoty naszej parafii i wszystkich, którym na sercu leży sprawa obrony życia.

6.W niedzielę 25 marca w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla dorosłych.

7.Bierzmowanie młodzieży klas III gimnazjalnych będzie 18 maja. Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania oraz z rodzicami odbędzie się w Niedzielę Palmową o godz. 16.00 w sali Michael.

8.Ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa na Wielki Piątek składamy do puszki, która jest umieszczona pod chórem, lub siostrze w zakrystii.

9.Na stoliku za ławkami jest nasze parafialne pismo „Czuwajcie” i program rekolekcji wielkopostnych dla dorosłych.

10.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

Spowiedź chorych w domach będzie w środę 28 marca od godz. 15.00. Prosimy do zakrystii zgłaszać nazwiska i adresy chorych.

Chrzest dzieci w pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych na Mszy św. o godz. 13.00. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie w Niedzielę Palmowa po Mszy św. wieczorowej o godz. 19.00 w sali Michael.

1 kwietnia Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie: dla młodzieży o godz. 9.00, dla dorosłych o godz. 10.30, dla dzieci o godz. 12.00.

 


    
Odsłon artykułów:
246138

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.