Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size


Uroczystość Trójcy Świętej - 22. maja 2016 r.

 1. W czwartek, 26 maja, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Porządek nabożeństw niedzielny. Jest to dzień publicznego wyznania wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W tym dniu bierzemy udział we Mszy św. i w procesji. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godz. 10.30, a po niej wyruszy procesja ulicami: Kościelną, Rynek, Starokunowską, Sienkiewicza, Szeroką, Siennieńską. Po zakończeniu procesji około godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza św. w Kolegiacie. Wzorem lat ubiegłych ołtarze na Boże Ciało przygotowują: I. – przy ulicy Starokunowskiej: członkowie Kół Żywego Różańca i Wspólnota Krwi Chrystusa; II - przy ulicy Sienkiewicza: członkowie Legionu Maryi, bractwo Szkaplerzne i Wspólnota Jezusa Miłosiernego i Maryi Królowej Pokoju; III - na Rynku: Domowy Kościół i Wspólnota Intronizacji NSPJ; IV - przy figurze św. Jana Pawła II: Siostry Zakonne i starsi ministranci. Prosimy o przyniesienie kwiatów w środę lub we wtorek po południu. Mieszkańców przy trasie procesji prosimy o udekorowanie domów. Prosimy o udział w procesji dzieci. Próba sypania kwiatów będzie we wtorek o godz. 16.00 przy kolegiacie.
 2. Przez całą oktawę Bożego Ciała o godz. 17.30 będą odprawiane nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
 3. W niedzielę 29 maja o godz. 18.00 Msza św. ku czci św. Michała Archanioła z udziałem Bractwa Szkaplerznego. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie.
 4. W środę 1 czerwca o godz. 18.00 zapraszamy do Sali Michael na wykład prof. Marka Chodakiewicza „Historia i kontynuacja polskiej myśli narodowej i NSZ”. Więcej informacji na plakacie.
 5. W sobotę 4 czerwca wyruszy Piesza Pielgrzymka do Kałkowa. Wyjście Pielgrzymów o godz. 7.00 rano z parkingu przy Kolegiacie. Msza św. w Kałkowie ok. godz. 13.00.
 6. Również w sobotę 4 czerwca IV Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Koszt 50 zł. Zapisy do 26 maja w zakrystii i kancelarii.
 7. Młodzi ludzie, którzy pragną wziąć udział w spotkaniu z papieżem w Krakowie w czasie Światowych Dni Młodzieży proszeni są o zapisy u ks. wikariuszy naszej parafii. Rodziny pragnące gościć młodych Kanadyjczyków w dniach 20-25 lipca prosimy o kontakt w kancelarii lub zakrystii.
 8. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę 5 czerwca o godz. 17.00.
 9. Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby parafii.
 10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 Zesłanie Ducha Świetego - 15. maja 2016 r.

 1. Dzisiaj ulicami naszego miasta przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.30 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Ogrodach. Po Mszy św. o godz. 15.30 zostanie odmówiona koronka do Miłosierdzia Bożego i rozpocznie się Marsz. W imieniu komitetu organizacyjnego Marszu zapraszamy rodziny, dzieci młodzież i dorosłych. Udział w Marszu niech będzie naszym dziękczynieniem Bogu za rodzinę i życie.
 2. O godz. 18.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa zostanie odprawiona Msza św. w intencji pielgrzymów i dobroczyńców Pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych o godz. 17.30.
 4. Jutro uroczystość NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 18.00.
 5. We wtorek o godz. 9.00 w kolegiacie zostanie odprawiona Msza św. z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
 6. W środę o godz. 18.00 w kolegiacie odbędzie się spotkanie z młodzieżą klas trzecich gimnazjalnych.
 7. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 8. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Świętej. –zakończenie okresu Komunii św. wielkanocnej.
 9. W sobotę 4 czerwca wyruszy Piesza Pielgrzymka do Kałkowa.
 10. Również w sobotę 4 czerwca IV Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Koszt 50 zł. Zapisy do 26 maja w zakrystii i kancelarii.
 11. Młodzi ludzie, którzy pragną wziąć udział w spotkaniu z papieżem w Krakowie w czasie Światowych Dni Młodzieży proszeni są o zapisy u ks. wikariuszy naszej parafii. Rodziny pragnące gościć młodych Kanadyjczyków w dniach 20-25 lipca prosimy o kontakt w kancelarii lub zakrystii.
 12. Dzisiaj przy kościele w Szewnie odbędzie się piknik rodzinny. Będzie możliwość wsparcia leczenia chorego dziecka Jasia. Więcej informacji na plakacie.
 13. Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa organizuje w sobotę 21 maja pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej i Przemyśla. Zapisy w kancelarii parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 14. Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby parafii.
 15. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

Wniebowstąpienie Pańskie - 8. maja 2016 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo majowe. W dni powszednie nabożeństwa majowe o godz. 17.30.
 2. Jutro uroczystość św. Stanisława BM, głównego patrona Polski i naszej diecezji. Porządek nabożeństw jak w dni powszednie.
 3. W czwartek 12 maja rocznica śmierci Marszałka Piłsudskiego. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie modlitwa w intencji Ojczyzny przy kamieniu organizacji „Strzelec”.
 4. W piątek 13 maja o godz. 17.30 nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Tegoroczne nabożeństwa będą nas przygotowywać do setnej rocznicy objawień w Fatimie.
 5. Wspólnota neokatechumenalna zaprasza dzisiaj o godz. 16.00 na plac przed Kolegiatą oraz w czwartek do Sali Michael o godz. 19.00 na katechezy ewangelizacyjne.
 6. W niedzielę 15 maja ulicami naszego miasta przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.30 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Ogrodach. Po Mszy św. o godz. 15.30 zostanie odmówiona koronka do Miłosierdzia Bożego i rozpocznie się Marsz ulicami naszego miasta. W imieniu komitetu organizacyjnego Marszu zapraszamy rodziny, dzieci młodzież i dorosłych. Udział w Marszu niech będzie naszym dziękczynieniem Bogu za rodzinę i życie. Na stoliku za ławkami są deklaracje Duchowej Adopcji. Każdy kto włączy się w to dzieło będzie mógł wypełnioną deklarację złożyć w czasie mszy św. w niedzielę 15 maja w Sanktuarium na Ogrodach.
 7. W III niedzielę miesiąca, 15 maja o godz. 18.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa zostanie odprawiona Msza św. w intencji pielgrzymów i dobroczyńców Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
 8. Z inicjatywy Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego i firmy Groclin odbędzie się rekrutacja do pracy kobiet i mężczyzn posiadających doświadczenie zawodowe w branży szwalniczej. CV można składać podczas spotkań rekrutacyjnych, które odbędą się 16-17 maja i 19-20 maja w godz. 8.00 do 20.00 w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Sandomierskiej 26A w Ostrowcu Świętokrzyskim
 9. Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby parafii. W przyszłym tygodniu taca gospodarcza.
 10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 VI Niedziela Wielkanocna - 1. maja 2016 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe połączone z procesją. W dni powszednie nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 2. We wtorek 3maja uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę. Msza św. w intencji Ojczyzny, w kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, z udziałem władz powiatu, miasta, pocztów sztandarowych zostanie odprawiona w Kolegiacie o godz. 10.30. Po Mszy św. nastąpi przemarsz na Rynek i dalsza część uroczystości. Po południu o godz. 15.00 w parku Miejskim im. Marszałka Piłsudskiego (w amfiteatrze) odbędzie się II Ostrowiecka Majówka z okazji święta Konstytucji 3 Maja. W programie: występy dzieci, młodzieży i dorosłych z naszego miasta. Szczegółowe informacje na plakacie.
 3. Zachęcamy do wywieszenia flag narodowych z okazji uroczystości 3 Maja i Dnia Flagi.
 4. Zachęcamy do śpiewu litanii do Matki Bożej przy krzyżu na ul. Iłżeckiej i rondzie przy ul. Radwana o godz. 19.00. Nabożeństwa majowe w Kolegiacie o godz. 17.30. W środę 4 maja po Mszy św. wieczorowej śpiew litanii przy figurze św. Floriana. Zapraszamy.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 10.00 adoracja i modlitwa w intencji powołań. Spowiedź w piątek o godz. 16.00. W sobotę o godz. 10.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 6. W czwartek 5 maja o godz. 16.00 próba dzieci klas III przed rocznicą I Komunii św. Spowiedź dzieci rodziców i rodzeństwa w piątek o godz. 16.00. Msza św. w I rocznicę Komunii św. zostanie odprawiona w niedzielę 8 maja o godz. 10.30.
 7. W sobotę 7 maja w Zawichoście odbędą się diecezjalne uroczystości związane z rocznicą 1050. lecia Chrztu Polski. Planowany jest wyjazd autokarem na uroczystości. Zapisy w zakrystii.
 8. Spotkanie zelatorów, wicezelatorów i animatorów wspólnot naszej parafii odbędzie się w środę 4 maja o godz. 17.00 w Sali Michael. Zapraszamy.
 9. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na dzień otwarty 5 maja o godz. 16.00. Szczegóły przyjęcia do szkoły na plakacie w gablocie.
 10. Międzyzakładowej Organizacji Związku Pracowników Oświaty i Wychowania w Ostrowcu Św. i Stowarzyszeniu Przyjaciół WSD w Sandomierzu dziękujemy za dofinansowanie wyjazdu młodzieży do Sandomierza.
 11. Wspólnota neokatechumenalna zaprasza dzisiaj o godz. 16.00 na plac przed Kolegiatą oraz w czwartek do Sali Michael o godz. 19.00 na katechezy ewangelizacyjne.
 12. W niedzielę 15 maja ulicami naszego miasta przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.30 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
 13. Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby parafii.
 14. Na stoliku za ławkami pod chórem jest nowy nr „Czuwajcie”.
 15. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 V Niedziela Wielkanocna - 24. kwietnia 2016 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17.30 Godzina Miłosierdzia.
 2. Jutro o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. imieninowa ks. Marka Tkacza. Zapraszamy.
 3. W poniedziałek 25 kwietnia o godz. 15.00 w kolegiacie zostanie odprawiona Msza św. dla osób niewidomych i słabo widzących. Po Mszy św. spotkanie w Sali Michael.
 4. We wtorek 26 kwietnia o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w 20 rocznicę powstania Róży Różańcowej pod wezwaniem Matki Bożej Miłosierdzia
 5. W środę 27 kwietnia o godz. 17.00 w kolegiacie odbędzie się spotkanie z młodzieżą klas pierwszych gimnazjalnych.
 6. W czwartek 28 kwietnia o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów. Zapraszamy maturzystów, rodziców i nauczycieli.
 7. W piątek 29 kwietnia o godz. 18.00 Msza św. ku czci św. Michała Archanioła. Po Mszy św. adoracja z modlitwami o uzdrowienie.
 8. W sobotę 30 kwietnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu - Dzień Otwartej Furty. Dzieci i młodzież swój wyjazd zgłaszają u księży Wikariuszy.
 9. 30 kwietnia w sobotę o godz. 16.00 w Sali Michael wykład „Chrzest Polski i początki chrześcijaństwa na Ziemiach Polskich” wygłosi ks. dr Piotr Tylec.
 10. W ramach promocji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Kielcach w porozumieniu z parafiami przeprowadzi akcję pobierania krwi od honorowych dawców. Akcja zorganizowana jest z racji Roku Miłosierdzia i Światowych Dni Młodzieży. Krew będzie można oddać w „Mobilnym punkcie pobierania krwi” w niedzielę 24 kwietnia – na parkingu przy kościele św. Jadwigi, 1 maja – na parkingu przy Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej i 3 maja – na parkingu przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
 11. W przyszłą niedzielę 1 maja - nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 12. 7 maja w Zawichoście odbędą się diecezjalne uroczystości związane z rocznicą 1050. lecia Chrztu Polski. Zapisy w zakrystii.
 13. Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby parafii.
 14. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 IV Niedziela Wielkanocna - 17. kwietnia 2016 r.

 1. Dzisiaj rozpoczął się Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. O godz. 17.40 Godzina Miłosierdzia.
 2. W piątek 22 kwietnia o godz. 18.30 w parafii św. Kazimierza czuwanie modlitewne przed Światowymi Dniami Młodzieży.
 3. W sobotę 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha BM głównego Patrona Polski. O godz.14.00 modlitwą w kolegiacie rozpocznie się piesza pielgrzymka do sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Ogrodach. O godz. 14.30 przejście Pielgrzymów przez Bramę Miłosierdzia. O godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w sanktuarium. Pielgrzymi mogą zyskać odpust zupełny. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce.
 4. W ramach promocji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Kielcach w porozumieniu z parafiami przeprowadzi akcję pobierania krwi od honorowych dawców. Akcja zorganizowana jest z racji Roku Miłosierdzia i Światowych Dni Młodzieży. Krew będzie można oddać w „Mobilnym punkcie pobierania krwi” w niedzielę 24 kwietnia – na parkingu przy kościele św. Jadwigi, 1 maja – na parkingu przy Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej i 3 maja – na parkingu przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
 5. Trwa akcja charytatywna Domowego Kościoła i młodzieży z naszej parafii „Pieluszka dla Maluszka i Staruszka”.
 6. Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby parafii.
 7. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

III Niedziela Wielkanocna - 10. kwietnia 2016 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17.40 Godzina Miłosierdzia.
 2. Społeczny Komitet Budowy Pomnika Katyńskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na Mszę św. w intencji Ojczyzny oraz Ofiar Zbrodni Katyńskiej, która zostanie odprawiona 13 kwietnia o godz. 18.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ostrowcu Świętokrzyskim.
 3. W sobotę 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha BM głównego Patrona Polski. Ojciec Święty Franciszek Bullą Misericordiae Vultus w dniach od 8 grudnia 2015 roku do 20 listopada 2016 roku ogłosił Rok Miłosierdzia. We wspomnianej Bulli papież przypomina, że „pielgrzymka jest znakiem szczególnym w Roku Świętym, ponieważ stanowi ikonę drogi, którą każda osoba przemierza w czasie swojej egzystencji”. Zapraszamy zatem 23 kwietnia do udziału w pieszej pielgrzymce do sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Ogrodach. Po przekroczeniu Bramy Miłosierdzia, pielgrzymi będą mogli zyskać dar odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, który mogą zyskać dla siebie lub ofiarować za zmarłych. O godz. 14.00 - spotkanie modlitewne w Kolegiacie i rozpoczęcie pielgrzymki; 14.30 - przejście Pielgrzymów przez Bramę Miłosierdzia w sanktuarium Miłosierdzia   Bożego. O godz. 15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencjach Pielgrzymów.
 4. Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży w Polsce – Kraków 2016. Główne spotkanie młodych z papieżem Franciszkiem będzie w Krakowie w dniach 26-31 lipca 2016 roku. Wydarzenie to poprzedzą Dni Młodych w Diecezjach całej Polski. W naszym mieście w dniach 20-25 lipca będziemy gościć najprawdopodobniej pielgrzymów z Kanady. Osoby, które zechcą okazać gościnność i przyjąć do domu młodych pielgrzymów z zagranicy prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej, wypełniając deklarację przyjęcia pielgrzymów. Deklaracje znajdują się na stoliku za ławkami.
 5. Młodzież z naszej parafii, która planuje wyjazd do Krakowa na spotkanie z papieżem proszona jest o dokonanie zapisu u księży wikariuszy. Więcej informacji w „Czuwajcie”.
 6. Domowy Kościół, młodzież z Katolickiego Gimnazjum i Liceum im. Ks. Marcina Popiela oraz młodzież z naszej parafii organizuje akcję charytatywną „Pieluszka dla maluszka i staruszka”. W ramach akcji w kościołach i innych instytucjach będą zbierane pampersy dla dzieci i dorosłych, które zostaną przekazane potrzebującym z naszego miasta. Akcja rozpoczyna się w tym tygodniu i potrwa do 15 maja. 15 maja ulicami naszego miasta przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. W naszym kościele dary będzie można składać do kosza przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. 16 kwietnia, w III sobotę miesiąca, o godz. 18.00 w kościele Podwyższenia Krzyża na Gutwinie zostanie odprawiona Msza Święta w intencji pielgrzymów i dobroczyńców Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
 8. Na stoliku za ławkami jest nowy numer „Czuwajcie”.
 9. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 Niedziela Miłosierdzia Bożego - 3. kwietnia 2016 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie z Kołami Żywego Różańca.
 2. Jutro przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. jak w dni powszednie.
 3. W poniedziałek 4 kwietnia o godz. 10.00 w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości odbędzie się konferencja naukowa z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski organizowana przez Uniwersytet Trzeciego wieku. Szczegółowe informacje na plakacie.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania zakonne i kapłańskie.
 5. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie z dziećmi klas trzecich szkoły podstawowej i rodzicami w sprawie pierwszej rocznicy Komunii świętej.
 6. W niedzielę 10 kwietnia w rocznicę katastrofy samolotowej pod Smoleńskiem o godz. 18.00 w Kolegiacie zostanie odprawiona Msza św. w intencji prezydenta śp. Lecha Kaczyńskiego i tych którzy zginęli w tej katastrofie.
 7. Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie. Przez 5 dni grupa młodzieży zza granicy będzie przebywała w naszym mieście. Osoby, które zechciałyby przyjąć pielgrzymów do swoich domów proszone są o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 Niedziela Palmowa - 20. marca 2016 r.

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
 2. Dzisiaj Ostrowiecka Droga Krzyżowa ulicami miasta wyruszy z Kolegiaty o godz. 19.00. Zachęcamy do udziału. Przynieśmy ze sobą świece i lampiony.
 3. Triduum Paschalne: Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. O godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.00. Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Nie odprawia się Mszy św. Od godz. 6.30 adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa oraz adoracja Krzyża połączona z Komunią św. Adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 24.00. Wielka Sobota – dzień święcenia pokarmów, ognia, paschału i wody. Święcenie pokarmów odbywać się będzie od godz. 8.00 do 13.00. Od godz. 6.30 adoracja Pana Jezusa w grobie. Liturgia Wielkiej Soboty z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych o godz. 19.00. Wielkanoc – o godz. 6.00 procesja rezurekcyjna i Msza św. W Wielkanoc nie ma Mszy św. o godz. 7.30.
 4. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę rano nie ma żadnych nabożeństw. Nie ma także Mszy św. o godz. 11.00. Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu czynna do środy.
 5. Ofiary z Wielkiego Piątku przeznaczone są na grób Pański w Jerozolimie.
 6. Zachęcamy do troski o przydrożne krzyże, kapliczki, porządek na cmentarzu.
 7. Ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa możemy składać do puszki umieszczonej za ławkami pod chórem lub przekazać siostrze w zakrystii.
 8. Na stoliku za ławkami jest nowy numer „Czuwajcie”.
 9. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 V Niedziela Wielkiego Postu - 13. marca 2016 r.

 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Nauki rekolekcyjne głoszone są podczas każdej Mszy św. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
 2. Nauki rekolekcyjne dla dorosłych w poniedziałek, wtorek i środę będą głoszone o godz. 7.00, 11.00 i po południu o godz. 18.00.
 3. Spowiedź rekolekcyjna będzie w środę od godz. 9.00 do 12.00 i po południu od godz. 15.30 do 18.00.
 4. Spowiedź chorych w domach w środę 16 marca od godz. 15.00.
 5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.00 dla dzieci oraz o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych.
 6. W piątek 18 marca o godz. 21.00 Msza św. w Kolegiacie i początek Ekstremalnej Drogi Krzyżowej na Święty Krzyż. Spotkanie z uczestnikami Ekstremalnej Drogi Krzyżowej odbędzie się we wtorek 15 marca o godz.19.00 w Sali Michael.
 7. 17 marca odbędzie się pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę.
 8. Przyszła niedziela jest niedzielę Palmową. Procesja z palmami będzie po Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00.
 9. Prezydent Miasta zaprasza na Misterium Paschalne, które odbędzie się na Rynku w niedzielę 20 marca o godz. 14.30. Więcej informacji na plakacie.
 10. Starosta Ostrowiecki i Burmistrz Kunowa zapraszają na Kiermasz Tradycji Wielkanocnych, który odbędzie się na Rynku w Kunowie w niedzielę 20 marca w godz. 11.00 do 18.00. Więcej informacji na plakacie.
 11. Chrzest dzieci będzie w pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych na Mszy św. o godz.13.00. Nauka przed Chrztem dla rodziców i dzieci będzie w Niedzielę Palmową o godz. 19.00 w Sali Michael.
 12. Dekanalne czuwanie przed Światowymi Dniami Młodych odbędzie się w sobotę 19 marca o godz. 18.30 w parafii św. Kazimierza.
 13. Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 zaprasza dzieci i rodziców na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się 15 marca o godz. 17.00. Zapisy do klas 0-I w sekretariacie szkoły.
 14. Po Mszy św. można nabyć baranki wielkanocne i jubileuszowe kropielniczki.
 15. Nabożeństwo Ostrowieckiej Drogi Krzyżowej ulicami miasta będzie w Niedzielę Palmową 20 marca. Rozpocznie się w kolegiacie o godz.19.00, przejdzie ulicami miasta nawiedzając Sanktuarium Bożego Miłosierdzia - kościół stacyjny w Roku Jubileuszu Miłosierdzia. Zakończenie Drogi Krzyżowej nastąpi przy Krzyżu Ostrowieckim w parafii Matki Odkupiciela. Zapraszamy wspólnoty, stowarzyszenia, grupy działające przy parafii, dzieci, dorosłych i wszystkich wiernych. Więcej informacji na plakacie.
 16. Ofiary zbierane w czasie rekolekcji przeznaczone będą na potrzeby rekolekcji.
 17. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 IV Niedziela Wielkiego Postu - 6. marca 2016 r.

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.15.
 2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.00 dla dzieci oraz o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczną się wielkopostne parafialne rekolekcje. Spowiedź chorych w domach będzie w środę 16 marca od godz. 15.00. Chorych zgłaszamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 4. Po Mszy św. w przedsionku kościoła oraz w zakrystii można nabyć baranki wielkanocne i jubileuszowe kropielniczki.
 5. Ekstremalna Droga Krzyżowa z Ostrowca Świętokrzyskiego na Święty Krzyż odbędzie się w nocy z 18 na 19 marca. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii i kancelarii.
 6. Nabożeństwo Ostrowieckiej Drogi Krzyżowej ulicami miasta będzie w Niedzielę Palmową. Rozpocznie się w kolegiacie o godz.19.00. Zapraszamy wspólnoty, stowarzyszenia, grupy działające przy parafii, dzieci, dorosłych i wszystkich wiernych.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i w kopertach.
 8. Wszystkim obchodzącym imieniny, rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

III Niedziela Wielkiego Postu - 28. lutego 2016 r.

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.15.
 2. Jutro o godz. 18.00 Msza św. ku czci św. Michała Archanioła z udziałem Bractwa Szkaplerznego. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie.
 3. Od jutra dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych, a od środy młodzież z Liceum im. Joachima Chreptowicza i Stanisława Staszica będą przeżywać trzydniowe rekolekcje wielkopostne.
 4. 1 marca o godz. 18.00 Msza św. z racji obchodów „Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych”.
 5. W piątek 4 marca święto św. Kazimierza Królewicza. Odpust na Pułankach. Podczas Mszy św. będziemy się modlić w intencji śp. Kazimierza Pelca byłego proboszcza naszej parafii.
 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji powołań. Po Mszy św. spotkanie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół WSD w Sandomierzu. Spowiedź w piątek od godz. 16.00. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 7. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.00 dla dzieci oraz o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych.
 8. Spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów będzie w sobotę o godz. 9.00 w kościele.
 9. Spotkanie z osobami zapisanymi na pielgrzymkę do Chorwacji odbędzie się w sobotę 5 marca o godz. 16.00 w Sali Michael.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 16.45 spotkanie z Kołami Żywego Różańca.
 11. Caritas rozprowadza baranki wielkanocne jako jałmużna wielkopostna. Cena 5 zł.
 12. Ekstremalna Droga Krzyżowa z Ostrowca Świętokrzyskiego na Święty Krzyż odbędzie się w nocy 18 marca. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii, w kancelarii lub u głównego organizatora ks. Tomasza.
 13. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i w kopertach.
 14. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 II Niedziela Wielkiego Postu - 21. lutego 2016 r.

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.15.
 2. Jutro młodzież z Gimnazjum nr 3 rozpocznie trzydniowe rekolekcje wielkopostne.
 3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek zostaną odprawione o godz. 16.00 dla dzieci oraz o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych.
 4. W piątek o godz. 15.30 w kościele odbędzie się spotkanie z młodzieżą klas pierwszych gimnazjalnych.
 5. Spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów będzie w sobotę o godz. 9.00 w kościele.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza św. dla osób niepełnosprawnych.
 7. Caritas rozprowadza baranki wielkanocne jako jałmużna wielkopostna. Cena 5 zł.
 8. Ekstremalna Droga Krzyżowa z Ostrowca Świętokrzyskiego na Święty Krzyż odbędzie się w nocy 18 marca. Jest ona indywidualnym nabożeństwem, które każdy uczestnik idąc nocą w niewielkiej grupie przeżywa w samotności i milczeniu, zmagając się ze zmęczeniem, bólem, niedogodnościami i swoimi myślami, a wszystko po to by przemóc siebie w obecności Boga. Trasa ok. 40 km, czas przejścia 9 godzin. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii, w kancelarii lub u głównego organizatora ks. Tomasza.
 9. W sobotę 27 lutego o godz. 16.00 w Sali Michael kolejne spotkanie w „Szkole Wiary”. Wykład „Uczynki Miłosierdzia – krzywdy cierpliwie znosić” podejmie ks. Waldemar Olech.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę gospodarczą i ofiary składane w kopertach.
 11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 I Niedziela Wielkiego Postu - 14. lutego 2016 r.

 1. Przeżywamy Wielki Post. Niech ten czas będzie dla nas ludzi wierzących czasem pokuty, umartwienia, modlitwy i nawrócenia.
 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.15.
 3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek zostaną odprawione o godz. 16.00 dla dzieci oraz o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych.
 4. Dekanalne czuwanie przed Światowymi Dniami Młodych odbędzie się w piątek 19 lutego o godz. 18.30 w parafii św. Kazimierza na Pułankach.
 5. Spotkanie zelatorów, wicezelatorów i odpowiedzialnych za poszczególne wspólnoty parafialne odbędzie się w sobotę 20 lutego o godz. 15.00 w sali Michael. Zapraszamy.
 6. Spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów będzie w sobotę o godz. 11.00 w Sali Michael.
 7. Jutro dzieci Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 i Szkoły z Pasją rozpoczną trzydniowe rekolekcje wielkopostne.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy modlić się za małżeństwa z naszej parafii. O godz. 18.00 w kościele Matki Odkupiciela na Rosochach zostanie odprawiona Msza Święta w intencji pielgrzymów i dobroczyńców Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
 9. Taca gospodarcza z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na wydatki związane z ogrzewaniem kościoła.
 10. Caritas rozprowadza baranki wielkanocne jako jałmużna wielkopostna. Cena 5 zł.
 11. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę „Śladami Jana Pawła II po Chorwacji” w dniach 25.06-03.07.2016 r. Zapisy w zakrystii.
 12. Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii diakona Łukasza Kołodzieja, który przez najbliższe tygodnie będzie odbywał praktykę duszpasterską przed święceniami kapłańskimi.
 13. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

V Niedziela zwykła - 7. lutego 2016 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 Godzina Miłosierdzia i zmiana tajemnic różańcowych.
 2. 10 lutego Środą Popielcową rozpoczniemy Wielki Post. Poświęcenie popiołu i posypanie nim głów będzie podczas Mszy św. o godz.: 7.00, 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Taca przeznaczona jest na Caritas.
 3. W Środę Popielcową o godz. 11.00 rozpoczęcie rekolekcji dla młodzieży z Zakładu Doskonalenia Zawodowego.
 4. W czwartek 11 lutego wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Z tej racji w Roku Miłosierdzia w sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Ogrodach Diecezjalny Dzień Chorego. Mszę św. o godz. 11.00 w Sanktuarium odprawi ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz. Podczas Mszy św. będzie udzielony chorym sakrament namaszczenia chorych. Zachęcamy wszystkich chorych z naszej parafii do udziału w obchodach Dnia Chorego w Sanktuarium na Ogrodach.
 5. Chorych w domach odwiedzimy 11 lutego od godz. 15.00. Zapisy w kancelarii parafialnej i po Mszy św. w zakrystii.
 6. W czwartek podczas adoracji o godz. 10.00 będziemy przeżywać Godzinę Świętą. Rozważając cierpienia Chrystusa w Ogrójcu będziemy prosić o potrzebne łaski dla chorych i cierpiących.
 7. W piątek o godz. 17.00 w kolegiacie spotkanie młodzieży z klas III gimnazjum przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 8. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej: o godz. 16.00 nabożeństwo dla dzieci oraz o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych.
 9. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
 10. Dnia 6 lutego zmarł ks. kanonik Andrzej Sala – proboszcz i budowniczy kościoła św. Kazimierza na Pułankach. Eksporta do kościoła św. Kazimierza i Msza Święta jutro o godz. 18.00. Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek 9 lutego o godz. 11.00. Następnie Ciało zostanie złożone na cmentarzu parafialnym w Szewnie.
 11. Na stoliku za ławkami jest nowy numer „Czuwajcie”.
 12. Wszystkim obchodzącym imieniny, rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

4.W piąteknasza kolegiata jest Kościołem Stacyjnym w mieście. Dlatego wyjątkowo będzie jedna Droga Krzyżowadla wszystkich o godz. 17.00. Po niej zostanie odprawiona Msza św. z okolicznościowym kazaniem. (Drogi Krzyżowej w ten piątek o godz. 16.00 i 18.30 nie będzie).

5.W piątek 23 marca rozpocznie się Triduum modlitw przed Dniem Świętości Życia. Jak każdego roku w tym czasie można podjąć Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, które jest uczynkiem miłosierdzia wobec bezbronnych. Dziewięciomiesięczna modlitwa jest wołaniem do Boga, by bronił poczęte, a nienarodzone dzieci przed śmiercią.Na stoliku za ławkami są wyłożone deklaracje z modlitwami w tej intencji. Zachęcamy do udziału w tym dziele.Deklarację z przyrzeczeniem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego można składać do koszyka na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Deklaracje te będą złożone w darze ofiarnym w czasie Mszy św. w przyszłą niedzielę o godz. 18.00, którą odprawi ks. Biskup Edward Frankowski z racji Diecezjalnego Dnia Świętości Życia. Nabożeństwo GorzkichŻali w przyszłą niedzielę wyjątkowo zostanie odprawione o godz. 16.45, o godz. 17.30 zostanie zaprezentowany program artystyczny, a następnie będzie Msza św. z udziałem Księdza Biskupa i delegacji z naszej diecezji. Zapraszamy wspólnoty naszej parafii i wszystkich, którym na sercu leży sprawa obrony życia.

6.W niedzielę 25 marca w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla dorosłych.

7.Bierzmowanie młodzieży klas III gimnazjalnych będzie 18 maja. Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania oraz z rodzicami odbędzie się w Niedzielę Palmową o godz. 16.00 w sali Michael.

8.Ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa na Wielki Piątek składamy do puszki, która jest umieszczona pod chórem, lub siostrze w zakrystii.

9.Na stoliku za ławkami jest nasze parafialne pismo „Czuwajcie” i program rekolekcji wielkopostnych dla dorosłych.

10.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

Spowiedź chorych w domach będzie w środę 28 marca od godz. 15.00. Prosimy do zakrystii zgłaszać nazwiska i adresy chorych.

Chrzest dzieci w pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych na Mszy św. o godz. 13.00. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie w Niedzielę Palmowa po Mszy św. wieczorowej o godz. 19.00 w sali Michael.

1 kwietnia Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie: dla młodzieży o godz. 9.00, dla dorosłych o godz. 10.30, dla dzieci o godz. 12.00.

 


    
Odsłon artykułów:
518362

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.