Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size


III Niedziela zwykła - 25. grudnia 2015 r.

 1. O godz. 18.30 koncert kolęd w wykonaniu „Świętokrzyskich Bemolków”.
 2. Stowarzyszenie Kościoła Katolickiego - Pomoc Kościołom w Potrzebie pomaga wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, kataklizmów, prześladowań. Aby wspierać te inicjatywy prowadzi akcję zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Podobnie jak w 2014 r. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można składać na placu przy plebani od strony ul. Słowackiego w czwartek 29 stycznia od godz.9.00 do 14.00. Zachęcamy do wsparcia tej akcji.
 3. 31 stycznia o godz. 16.00 w sali Michael odbędzie się kolejne spotkanie w „Szkole Wiary”. Wykład pt. „Ciało człowieka jest świątynią Ducha Świętego” poprowadzi ks. dr Adam Kopeć. Zapraszamy.
 4. W przyszłą niedzielę Parafialny Dzień Życia Konsekrowanego.
 5. W tym tygodniu zakończymy wizytę duszpasterską. Dziękujemy za miłe i serdeczne przyjęcie księży w czasie wizyty duszpasterskiej. Jeśli rodzina w czasie wizyty duszpasterskiej była nieobecna z różnych powodów, a pragnie spotkania z kapłanem jest taka możliwość w sobotę 31 stycznia od godz. 9.00. W zakrystii lub kancelarii zgłaszamy adres.
 6. Porządek kolędy w „Czuwajcie” i na stronie internetowej naszej parafii.
 7. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, jubileusze rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia.

II Niedziela zwykła - 18.stycznia 2015 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17.40 nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 2. O godz. 15.00 koncert kolęd w wykonaniu Gminno-Szkolnej Orkiestry Dętej z Nowin pod batutą Józefa Janaszaka wraz z Międzyparafialną Scholą z Ostrowca Świętokrzyskiego.
 3. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 4. W niedzielę 25 stycznia o godz. 18.30 koncert kolęd w wykonaniu „Świętokrzyskich Bemolków”.
 5. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy za miłe i serdeczne przyjęcie księży w czasie wizyty duszpasterskiej.
 6. Porządek kolędy w „Czuwajcie” i na stronie internetowej naszej parafii.
 7. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, jubileusze rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia.

Niedziela Chrztu Pańskiego - 11. stycznia 2015 r.

 1. Dzisiaj o godz. 15.00 w sali „ Michael” odbędzie się opłatek wspólnot działających przy parafii.
 2. Spotkanie dzieci klas II przygotowujących się do I Komunii św. i rodziców odbędzie się we wtorek 13 stycznia o godz. 17.00 w sali „ Michael”.
 3. W środę 14 stycznia przypada rocznica rozstrzelania 9 Obywateli naszego miasta przy plebanii w 1944 r. Z tej racji w środę po Mszy św. o godz. 11.00 będzie modlitwa przy pomniku upamiętniającym to wydarzenie.
 4. Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na jasełka przygotowane przez panie: Ewę Bałazy i Krystynę Borys. Jasełka zostaną wystawione w przyszłą niedzielę w kolegiacie po Mszy św. o godz. 10.30.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy się modlić w intencji małżeństw, których rocznica ślubu przypada w styczniu. Taca z tej niedzieli będzie gospodarcza. Dziękujemy za miłe przyjęcie księży po kolędzie i składane ofiary na potrzeby parafii.
 6. 18 stycznia w III niedzielę miesiąca w kościele św. Kazimierza na Pułankach o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji pielgrzymów i dobroczyńców Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
 7. Również 18 stycznia o godz. 15.00 w naszej kolegiacie – koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej z Nowin i Międzyparafialnej Scholi z naszego Miasta.
 8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, jubileusze, rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia.

II Niedziela po Bożym Narodzeniu - 4. stycznia 2015 r.

 1. Dziś o godz. 17.00 w kolegiacie spotkanie Kół Żywego Różańca i animatorów wspólnot działających przy naszej parafii. Opłatek dla wspólnot będzie w niedzielę 11 stycznia o godz. 15.00 w Sali Michael.
 2. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy gościć chór Cantate Domino. Po Mszy św. koncert kolęd i pastorałek.
 3. We wtorek 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. zostaną odprawione w porządku niedzielnym. Ofiary złożone tego dnia przeznaczone są na misje. Podczas każdej Mszy św. będzie poświęcenie złota, kredy i kadzidła. Jest to święto nakazane. Zachęcamy do udziału w II Ostrowieckim Orszaku Trzech Króli. Z naszej parafii orszak wyruszy o godz. 14.30 z przed figury św. Jana Pawła II. O godz. 15.00 na Rynku miejskim trzej Królowie złożą pokłon Nowonarodzonemu Dzieciątku Jezus. Zachęcamy do robienia koron. Ubiory przygotowujemy w kolorze niebieskim. Udekorujmy domy.
 4. W uroczystość Objawienia Pańskiego po Mszach św. będzie można nabyć poświęcone kadzidło, które zostało przygotowane przez dzieci naszej parafii. Dobrowolne ofiary są przeznaczone na wyjazd formacyjny dzieci w czasie ferii zimowych.
 5. W niedzielę 11 stycznia na Mszy św. o godz. 10.30 wystąpi nauczycielski chór Coro Cantorum. Po Mszy św. koncert kolęd i pastorałek.
 6. Dziękujemy za miłe przyjęcie księży w czasie wizyty duszpasterskiej. Porządek wizyty duszpasterskiej wydrukowany jest w „Czuwajcie”, które jest na stoliku pod chórem oraz na stronie internetowej parafii.
 7. Rycerze Kolumba na całym świecie organizują peregrynację kopii obrazu Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia z sanktuarium w Quebec. Obraz będziemy gościć w naszej parafii do piątku. W piątek o godz. 18.00 Msza św. i pożegnanie obrazu. Zachęcamy do przygotowania w poszczególne dni tego tygodnia adoracji o Matce Bożej i osobistej modlitwy.
 8.  Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, jubileusze i rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia.

Niedziela Świętej Rodziny - 28. grudnia 2014 r.

 1. Dzisiaj o godz. 14.00 przegląd Staropolskich kolęd i pastorałek.
 2. Jutro 29 grudnia o godz. 18.00 Msza Św. ku czci św. Michała Archanioła z udziałem Bractwa Szkaplerzowego. Po Mszy Św. adoracja Najświętszego sakramentu z modlitwą o uzdrowienie.
 3. W środę 31 grudnia zapraszamy do uroczystego dziękczynienia Panu Bogu za łaski otrzymane w kończącym się 2014 roku. O godz. 17.30 będą odprawione Nieszpory a po nich Msza Św. dziękczynna. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W czwartek 1 stycznia rozpocznie się Nowy Rok - 2015. W tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek odprawianych Mszy św. będzie niedzielny.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 10.00 będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Spowiedź w piątek od godz. 17.00. W sobotę o godz. 10.00 nabożeństwo Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 6. W niedzielę 4 stycznia na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy gościć chór z parafii NMP Saletyńskiej Cantate Domino. Po Mszy św. koncert kolęd.
 7. 4 stycznia w niedzielę o godz. 17.00 w kolegiacie zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie animatorów wspólnot naszej parafii w sprawie spotkania opłatkowego. Opłatek dla wszystkich wspólnot i grup działających przy naszej parafii  w niedzielę 11 stycznia w Sali „Michael” o godz. 15.00.
 8. 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego odbędzie się II Ostrowiecki Orszak Trzech króli. Z trzech parafii naszego Miasta wyruszą barwne orszaki. Miejscem wspólnego spotkania będzie Rynek. Z naszej parafii orszak wyruszy na Rynek o godz. 14.30 z przed figury św. Jana Pawła II. Zachęcamy do robienia koron. Ubiory przygotowujemy w kolorze niebieskim-błękitnym. Więcej informacji na plakatach i parafialnej stronie internetowej.
 9. W poniedziałek 29 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską tradycyjnie zwaną kolędą. Ma ona na celu: spotkanie i rozmowę kapłana z wiernymi w ich mieszkaniu, wspólną modlitwę i udzielenie błogosławieństwa. Chcemy odwiedzić wszystkich mieszkańców naszej parafii, którzy nas do siebie zaproszą przez wyjście na nasze spotkanie lub umieszczenie na drzwiach karteczki ze znakiem krzyża. Zaproszenie kapłana jest wyznaniem naszej wiary i okazaniem więzi ze społecznością Kościoła. Wizytę duszpasterska rozpoczynać będziemy rano od godz. 9.00, a po południu od godz. 15.00. Prosimy, jeśli to możliwe, aby w domu byli wszyscy mieszkańcy. Na stole niech będzie przygotowany krzyż, woda święcona, zapalona świeca oraz Pismo Święte. Wodę święconą bierzemy z kościoła, która jest na stoliku pod chórem. Program wizyty duszpasterskiej znajduje się w Czuwajcie i na stronie internetowej parafii.
 10. Na stoliku za ławkami znajduje się nowy numer „Czuwajcie”.
 11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu rocznice, imieniny i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

IV Niedziela Adwentu - 21. grudnia 2014 r.

 1. Prezydent Miasta – Jarosław Górczyński zaprasza mieszkańców naszego Miasta na spotkanie opłatkowe o godz. 16.00 na Rynku. W programie spotkania wspólne śpiewanie kolęd, wystąpienia chórów ostrowieckich, zespołów szkolnych i łamanie się opłatkiem.
 2. W środę o godz. 6.00 rano ostatnie roraty, a po nich łamanie się opłatkiem rodziny parafialnej.  Nie ma mszy św. o godz. 11.00 i 18.00. Kancelaria tego dnia nieczynna. O godz. 18.00 w Domu Ulgi w Cierpieniu wieczerza wigilijna dla samotnych biednych i bezdomnych.
 3. Zachęcamy mieszkańców bloków, aby w Wigilię o godz. 17.00 wyszli na klatkę schodową i połamali się opłatkiem składając sobie życzenia.
 4. Spowiedź w ciągu tygodnia rano na roratach i po południu o godz. 17.30.
 5. Porządek odprawianych Mszy św. w święta Bożego Narodzenia będzie taki sam jak w niedziele. O północy Pasterka. Ofiary złożone podczas Pasterki przeznaczone będą na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia.
 6. Taca ze św. Szczepana na WSD w Sandomierzu.
 7. W środę zasiądziemy do wigilijnego stołu. Uczyńmy wszystko, aby wieczerza wigilijna przeżywana była w duchu chrześcijańskiej tradycji. Gdy zgromadzi się rodzina przy wigilijnym stole, wieczerzę rozpocznijmy od śpiewu kolęd, znaku Krzyża św., odmówmy Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, odczytajmy fragment Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa i wspólnego łamania opłatkiem i składania życzeń. Pamiętajmy o naszych samotnych sąsiadach, dalszej rodzinie. Niech tego wieczoru nikt nie czuje się samotny. Obowiązuje post.
 8. 6 stycznia II Ostrowiecki Orszak Trzech Króli. Uczestnicy naszej parafii wyruszą z przed pomnika św. Jana Pawła II o godz. 14.30. O 15.00 wspólne spotkanie wszystkich uczestników na Rynku. Więcej informacji na internetowej stronie parafialnej.
 9. W ramach obchodów 400 lat kościoła św. Michała 28 grudnia o godz. 14.00 w kolegiacie odbędzie się VIII przegląd staropolskich kolęd i pastorałek.
 10. W okresie świątecznym będzie można nabyć jubileuszowy album „400 lat kościoła św. Michała Archanioła”. Album może być pięknym prezentem na różne uroczystości.
 11. Wszystkim obchodzącym w tum tygodniu rocznice, jubileusze i imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia.

III Niedziela Adwentu - 14. grudnia 2014 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17.40 nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 2. Niedawno przeżywaliśmy rekolekcje z racji jubileuszu 400- lecia kościoła. Dlatego rekolekcji adwentowych nie będzie. Zachęcamy do udziału w roratach, które są odprawiane codziennie o godz. 6.00 i po południu o godz. 18.00, oraz do udziału we Mszy św. o godz. 11.00. Nauki głoszone podczas tych Mszy św. będą przygotowywać nas do spowiedzi adwentowej.
 3. Adwentowa spowiedź w naszej parafii będzie w tym tygodniu w środę 17 grudnia od godz. 9.30 do 12.00 i po południu od. godz. 16.00 do 18.00. Prosimy spowiedzi nie odkładać na dni późniejsze, ale wyspowiadać się w środę.
 4. Z okazji świąt pragniemy zanieść Komunię św. chorym. Chcemy to uczynić w poniedziałek 22 grudnia od godz. 15.00. Chorych zgłaszamy w zakrystii lub w kancelarii.
 5. W sobotę 20 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Wspólnoty Jezusa Miłosiernego i Maryi Królowej Pokoju.
 6. W poniedziałki i czwartki w sali Michael głoszone są nauki dla dorosłych.
 7. W trzecią niedzielę miesiąca 21 grudnia o godz. 10.30 Msza św. w intencji małżonków, którzy swe jubileusze przeżywają e tym miesiącu.
 8. W niedzielę 21 grudnia o godz. 19.00 w sali Michael odbędzie się spotkanie przed chrztem dzieci dla rodziców i chrzestnych.
 9. Spotkanie klas II gimnazjalnych odbędzie się w niedzielę 21 grudnia po Mszy św. o godz. 13.00.
 10. W niedzielę 21 grudnia o godz. 18.00 w kościele św. Jadwigi na Stawkach, Msza św. i spotkanie opłatkowe dla uczestników Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
 11. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć płytę z kolędami i pastorałkami w wykonaniu chóru „Cantate Domino”.
 12. Bóg zapłać za ofiary na kościół. Panu Dariuszowi Dąbrowskiemu dziękujemy za zakup ornatu. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele gospodarcze parafii. Kościół jest ogrzewany. Prosimy o zamykanie drzwi.
 13. W czwartek odbył się pogrzeb śp. księdza Wiesława Koseły. Msza św. w intencji zmarłego kapłana w kolegiacie zostanie odprawiona w poniedziałek 15 grudnia o godz. 11.00.
 14. Akcja Katolicka organizuje wigilię 24 grudnia o godz. 18.00 w Domu Ulgi w Cierpieniu dla osób samotnych, biednych i bezdomnych. Zapisy chętnych w zakrystii i w hospicjum.
 15. Opłatki wigilijne nabywamy u sióstr zakonnych. Można włączyć się w akcję „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” przez nabycie świecy Caritas, ofiary z kartek świątecznych i kalendarzy przeznaczone będą na zorganizowanie wigilii przez Akcję Katolicką.
 16. Nowenna przed uroczystością Bożego Narodzenia będzie odprawiana od 16 grudnia przed Mszą św. o godz. 11.00.
 17. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 II Niedziela Adwentu - 7. grudnia 2014 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie członków Róż KŻR. Jutro członkowie Kół Żywego Różańca mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Jutro 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.00 (roraty), 9.00, 11.00,16.00 i 18.00. Podobnie jak w ubiegłym roku od godz. 12.00 do 13.00 będziemy przeżywać „Godzinę Łaski”. Zapraszamy.
 3. W sobotę 13 grudnia na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji Ojczyzny w kolejną rocznice wprowadzenia stanu wojennego.
 4. Rozpoczął się Rok Życia Konsekrowanego. Zachęcamy do modlitwy w intencji powołań zakonnych.
 5. Roraty odprawiane są w dni powszednie o godz. 6.00 i dla dzieci o godz. 18.00
 6. Dziękujemy za ofiary na kościół. Bóg zapłać za ofiary do puszek na Kościół na Wschodzie.
 7. Od ponad tygodnia Kościół jest ogrzewany, jednak awaria jednego pieca sprawia, że nie odczuwamy dostatecznego ciepła.
 8. Akcja Katolicka przy naszej parafii organizuje wigilię 24 grudnia o godz. 18.00 w Domu Ulgi w Cierpieniu dla osób samotnych, biednych i bezdomnych. Zainteresowane osoby prosimy, aby zapisały się w Zakrystii lub w rejestracji hospicjum. Przez kolejne niedziele adwentu członkowie Akcji Katolickiej będą rozprowadzać kartki świąteczne i kalendarz hospicyjny, z których dochód będzie przeznaczony na zorganizowanie wigilii oraz żywej szopki.
 9. Za ławkami pod chórem jest nowy numer „Czuwajcie”.
 10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

3.Dziękujemy młodzieży i nauczycielom za udział w rekolekcjach wielkopostnych dla Liceum Staszica i Chreptowicza. Od jutra rekolekcje wielkopostne będzie przeżywać młodzież z Gimnazjum nr 2. W środę rozpoczną sięrekolekcje dla młodzieży z Zakładu Doskonalenia Zawodowego.

4.W piąteknasza kolegiata jest Kościołem Stacyjnym w mieście. Dlatego wyjątkowo będzie jedna Droga Krzyżowadla wszystkich o godz. 17.00. Po niej zostanie odprawiona Msza św. z okolicznościowym kazaniem. (Drogi Krzyżowej w ten piątek o godz. 16.00 i 18.30 nie będzie).

5.W piątek 23 marca rozpocznie się Triduum modlitw przed Dniem Świętości Życia. Jak każdego roku w tym czasie można podjąć Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, które jest uczynkiem miłosierdzia wobec bezbronnych. Dziewięciomiesięczna modlitwa jest wołaniem do Boga, by bronił poczęte, a nienarodzone dzieci przed śmiercią.Na stoliku za ławkami są wyłożone deklaracje z modlitwami w tej intencji. Zachęcamy do udziału w tym dziele.Deklarację z przyrzeczeniem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego można składać do koszyka na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Deklaracje te będą złożone w darze ofiarnym w czasie Mszy św. w przyszłą niedzielę o godz. 18.00, którą odprawi ks. Biskup Edward Frankowski z racji Diecezjalnego Dnia Świętości Życia. Nabożeństwo GorzkichŻali w przyszłą niedzielę wyjątkowo zostanie odprawione o godz. 16.45, o godz. 17.30 zostanie zaprezentowany program artystyczny, a następnie będzie Msza św. z udziałem Księdza Biskupa i delegacji z naszej diecezji. Zapraszamy wspólnoty naszej parafii i wszystkich, którym na sercu leży sprawa obrony życia.

6.W niedzielę 25 marca w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla dorosłych.

7.Bierzmowanie młodzieży klas III gimnazjalnych będzie 18 maja. Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania oraz z rodzicami odbędzie się w Niedzielę Palmową o godz. 16.00 w sali Michael.

8.Ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa na Wielki Piątek składamy do puszki, która jest umieszczona pod chórem, lub siostrze w zakrystii.

9.Na stoliku za ławkami jest nasze parafialne pismo „Czuwajcie” i program rekolekcji wielkopostnych dla dorosłych.

10.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

Spowiedź chorych w domach będzie w środę 28 marca od godz. 15.00. Prosimy do zakrystii zgłaszać nazwiska i adresy chorych.

Chrzest dzieci w pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych na Mszy św. o godz. 13.00. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie w Niedzielę Palmowa po Mszy św. wieczorowej o godz. 19.00 w sali Michael.

1 kwietnia Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie: dla młodzieży o godz. 9.00, dla dorosłych o godz. 10.30, dla dzieci o godz. 12.00.

 


    
Odsłon artykułów:
289331

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.