Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size


XXVII Niedziela zwykła - 4. października 2015 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie z Kołami Żywego Różańca. O godz. 17.30 przez cały miesiąc październik są odprawiane nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach.
 2. Również dzisiaj w parafii NMP Saletyńskiej, w ramach działalności Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie organizowana jest Biała Niedziela. W godzinach od 15.00 do 17.00 można uzyskać porady lekarza: internisty, kardiologa, laryngologa, rehabilitanta, diabetologa i psychologa.
 3. We wtorek  po Mszy św. wieczorowej w sali Michael odbędzie się spotkanie z Akcją Katolicką i osobami pragnącymi włączyć się w działalność charytatywną w naszej parafii.
 4. W środę 6 października wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 5. W czwartek o godz. 18.45 spotkanie Koła Biblijnego w sali parafialnej. Zapraszamy osoby pragnące pogłębić swoją wiedzę z zakresu Pisma Świętego.
 6. W piątek 9 października wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka.
 7.  Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Odział Powiatowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na uroczystość 30. lecia Koła w Ostrowcu Świętokrzyskim. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. odprawioną w kolegiacie w sobotę 10 października o godz. 13.00.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Papieski. Tego dnia tradycyjnie zbierane będą ofiary do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „ Dzieło Nowego Tysiąclecia’.
 9. W środę 28 października odbędzie się uroczystość Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej parafii z udziałem  ks. Bp. Edwarda Frankowskiego. Naszym przygotowaniom do tej uroczystości niech towarzyszy codzienne odmawianie litanii do NSPJ.
 10. Państwowa Szkoła Muzyczna 1 Stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim i Społeczny Komitet na Rzecz Viktorii Pongowskiej zapraszają na koncert „Nasze Serca dla Serca Viktorii”. Koncert odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00 w Kinie Etiuda.
 11. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i w kopertach na cele parafialne.
 12. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 XXVI Niedziela zwykła - 27. września 2015 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17.40 koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 Msza św. dla osób niepełnosprawnych.
 2.  W poniedziałek 28 września o godz. 17.00 w Sali Michael odbędzie się spotkanie z animatorami i odpowiedzialnymi za wspólnoty duszpasterskie działające przy naszej parafii.
 3. We wtorek 29 września odpust w naszej parafii ku czci św. Michała Archanioła. Msze św. zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 11.00. Suma odpustowa o godz. 18.00, po Mszy św. procesja i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie. Zapraszamy Bractwo Szkaplerzne Św. Michała Archanioła.
 4. W środę 30 września o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. w intencji 30 Obywateli naszego miasta powieszonych na Rynku w 1942 roku. O godz. 17.30 modlitwa przy mogiłach powieszonych na cmentarzu parafialnym. Po Mszy św. dalsza część uroczystości na Rynku.
 5. Również w środę 30 września o godz. 18.00 w kolegiacie odbędzie się spotkanie młodzieży klas pierwszych gimnazjalnych w ramach przygotowania do bierzmowania.
 6. W czwartek 1 października rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. W kolegiacie będą odprawiane o godz. 17.30. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału.
 7.  W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. W piątek spowiedź od godz. 17.00. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 10.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 8. V Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 3 października w sanktuarium w Ożarowie. Z naszej parafii pojedziemy autokarem. Wyjazd o godz. 8.40 z parkingu przy kolegiacie.
 9. Młodzież gimnazjalną i szkół średnich, która chciałaby stworzyć grupę oazową zapraszamy na wstępne spotkanie w następną niedzielę o godz. 16.30 w Sali Michael.
 10. Spotkanie z Kołami Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.
 11. W tym tygodniu zostały zakończone prace brukarskie na cmentarzu parafialnym. Wykonano dwie nowe aleje między grobami. Trwają prace blacharskie na dachu kolegiaty. Dziękujemy za składane ofiary na prace przy parafii.
 12. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

XXV Niedziela zwykła - 20. września 2015 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17.40 koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 Msza św. w intencji uczestników pielgrzymki na Jasną Górę, po Mszy św. spotkanie w sali Michael.
 2. W czwartek 24 września o godz. 17.00 w Sali Michael odbędzie się spotkanie z dziećmi klas trzecich szkoły podstawowej i rodzicami. Natomiast w piątek na godz. 17.00 do Sali Michael zapraszamy dzieci klas drugich szkoły podstawowej i rodziców w sprawie pierwszej Komunii św.
 3. W związku ze zbliżającą się Intronizacją Najświętszego Seca Pana Jezusa w naszej parafii, która odbędzie się w październiku, zapraszamy przedstawicieli władz miasta i starostwa na adorację wynagradzająca w piątek o godz. 10.00. W ten sposób chcemy otoczyć naszą modlitwą tę grupę zawodową.
 4. W niedzielę 27 września odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasnej Górze. Chętni zapisują się w zakrystii po Mszach św.
 5. Również w niedzielę 27 września o godz. 10.30 Msza św. w intencji Ojczyzny w rocznicę Powstania Polskiego Państwa Podziemnego, a o godz. 12.00 w Kolegiacie zostanie odprawiona Msza św. z okazji 100 lecia Ostrowieckiego Harcerstwa.
 6. V Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 3 października w sanktuarium w Ożarowie. Z naszej parafii pojedziemy autokarem. Zapisy po Mszach św.
 7. Krakowskie Centrum Diagnostyki organizuje badanie na zakwaszenie organizmu i gęstość kości. Badanie odbędzie się w ambulansie diagnostycznym na parkingu przy plebani od ul. Słowackiego w najbliższy czwartek o godz. 13.15. Szczegóły na plakacie.
 8. Spotkania ministrantów i kandydatów odbywają się w sobotę o godz. 10.00.
 9. Trwają prace blacharskie na kolegiacie. Bóg zapłać za składane ofiary w kopertach i na tacę.
 10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 XXIV Niedziela zwykła - 13. września 2015 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową. Zapraszamy.
 2. Jutro Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. jak w dni powszednie.
 3. Również jutro o godz. 18.00 w kolegiacie odbędzie się  spotkanie z młodzieżą klas drugich przygotowujących się do bierzmowania.
 4. We wtorek 15 września imieniny ks. Krzysztofa naszego wikariusza. Msza św. w intencji solenizanta zostanie odprawiona o godz. 18.00.
 5. W czwartek 17 września przypada 76 rocznica sowieckiej agresji na Polskę w 1939 r. Na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji Ojczyzny. W tym dniu czcimy św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego założyciela naszych sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Po każdej Mszy św. będzie ucałowanie relikwii Świętego.
 6. 17 września o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny i Ofiar Zbrodni Katyńskiej w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zaprasza Społeczny Komitet Budowy Pomnika Katyńskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim 
 7. W piątek 18 września czcimy św. Stanisława Kostkę - patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy dzieci młodzież na nabożeństwo o godz. 18.00.
 8. W sobotę o godz. 11.00 w sali parafialnej na plebani odbędzie się spotkanie siostry Teresy z Oazą Dzieci Bożych, a o godz. 10.00 spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 Msza św. w intencji małżeństw, których rocznica ślubu przypada w miesiącu wrześniu. O godz.18.00 Msza św. w intencji uczestników i sympatyków Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
 10. Taca z przyszłej niedzieli gospodarcza. Dziękujemy za ofiary.
 11. Państwowa Szkoła Muzyczna 1-go stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim ogłasza nabór na zajęcia z nauką gry na instrumentach muzycznych. Więcej informacji na plakacie.
 12. Diecezjalne Dni Młodych w tym roku odbędą się w Staszowie w dniach 18–20 września.
 13. 27 września odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasnej Górze. Planowany jest wyjazd autokarem. Chętni zapisują się w zakrystii po Mszach św.
 14. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 XXIII Niedziela zwykła - 6. września 2015 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy św. wieczorowej odbędzie się zapowiadany Koncert Symfoniczny.
 2. We wtorek 8 września przypada święto Narodzenia NMP, w tradycji zwane świętem Matki Bożej Siewnej. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i po południu o godz. 18.00.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania klas trzecich gimnazjalnych i rodziców odbędzie się w środę 9 września o godz. 18.00 w kolegiacie. Obecność obowiązkowa.
 4. W dniach 11 do 20 września 2015 roku w Bazylice Mniejszej na Świętym Krzyżu będą uroczystości odpustowe Podwyższenia Krzyża Świętego. Szczegółowe informacje w gablocie z ogłoszeniami.
 5. Spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów odbędzie się w sobotę o godz. 10.00 w Sali Michael.
 6. W przyszłą niedzielę 13 dzień miesiąca. Nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza św. wieczorowa.
 7. Diecezjalne Dni Młodych w tym roku odbędą się w Staszowie w dniach 18–20 września.
 8. 27 września odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasnej Górze. Planowany jest wyjazd autokarem. Chętni zapisują się w zakrystii po Mszach św.
 9. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 XXI Niedziela zwykła - 23. sierpnia 2015 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17.40 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z modlitwami o deszcz.
 2. W środę 26 sierpnia Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. będą odprawione o godzinie; 7.00, 9.00, 11.00 i po południu o godz. 18.00.
 3. Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza przedstawicieli prasy i mediów na adorację pokutno-wynagradzającą w piątek 28 sierpnia o godz. 10.00.
 4. W sobotę 29 sierpnia o godz. 18.00 Msza św. ku czci św. Michała Archanioła z udziałem Bractwa Szkaplerznego. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie.
 5. W poniedziałek 31 sierpnia o godz. 16.00 w Sali Michael odbędzie się spotkanie z Zelatorami i Vicezelatorami Kół Żywego Różańca.
 6. Zbliża się rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Spowiedź dzieci i młodzieży na Mszach św. w ciągu tygodnia i w poniedziałek 31 sierpnia od godz. 17.00
 7. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na potrzeby parafii.
 8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

XX Niedziela zwykła - 16. sierpnia 2015 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17.40 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. W poniedziałek 17 sierpnia rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej. Nowenna będzie odprawiana codziennie na zakończenie adoracji o godz. 10.45. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 18.00. Zapraszamy.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 4. Decyzją ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza zostały wprowadzone modlitewne czuwania nocne na Jasnej Górze w intencji powołań kapłańskich w naszej diecezji. Dekanat Ostrowiecki takie czuwanie będzie przeżywał w nocy z 20/21 sierpnia. Planowany jest z dekanatu wyjazd autokarem. Zapisy młodzieży i dorosłych jeszcze dzisiaj po Mszach św.
 5. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na prace gospodarcze przy parafii.
 6. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

XVIII Niedziela zwykła - 2. sierpnia 2015 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie z Kołami Żywego Różańca.
 2. We wtorek 4 sierpnia wyruszy z naszego miasta po raz XXXII  Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. O godz. 6.30 zostanie odprawiona Msza św., na którą zapraszamy pielgrzymów i osoby odprowadzające. Pielgrzymi idą w stronę Kałkowa, gdzie o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. Wejście na Jasną Górę będzie 12 sierpnia. Dyrektorem pielgrzymki jest ks. Rafał Kułaga. Grupie złotej  parafii św. Michała przewodniczy ks. Tomasz Flis. Zapisy dzisiaj po każdej Mszy Św. w sali Michael i jutro od godz. 16.00. Duchowo będziemy towarzyszyć pielgrzymom modląc się w ich intencji podczas Mszy św. o godz. 11.00.
 3. W czwartek 6 sierpnia uroczystość Przemienienia Pańskiego. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. O godz. 10.00 adoracja w intencji powołań kapłańskich i zakonnych prowadzona przez Stowarzyszenie Przyjaciół WSD w Sandomierzu.
 4. Z racji pierwszego piątku miesiąca spowiedź od godz. 17.00
 5. Przeżywamy miesiąc sierpień. Jak każdego roku w tym miesiącu modlimy się o trzeźwość. Zachęcamy do abstynencji od napojów alkoholowych.
 6. Studium Życia Rodzinnego Diecezji Sandomierskiej zaprasza na rok akademicki 2015/2016 młodzież, rodziców, małżonków, katechetów, nauczycieli. Tematyka studium obejmuje wiedzę z zakresu teologii, psychologii, pedagogiki, odpowiedzialnego rodzicielstwa i komunikacji w małżeństwie. Zajęcia odbywają się od września do czerwca. Są bezpłatne. Więcej informacji na plakacie w gablocie z ogłoszeniami.
 7. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

4.W piąteknasza kolegiata jest Kościołem Stacyjnym w mieście. Dlatego wyjątkowo będzie jedna Droga Krzyżowadla wszystkich o godz. 17.00. Po niej zostanie odprawiona Msza św. z okolicznościowym kazaniem. (Drogi Krzyżowej w ten piątek o godz. 16.00 i 18.30 nie będzie).

5.W piątek 23 marca rozpocznie się Triduum modlitw przed Dniem Świętości Życia. Jak każdego roku w tym czasie można podjąć Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, które jest uczynkiem miłosierdzia wobec bezbronnych. Dziewięciomiesięczna modlitwa jest wołaniem do Boga, by bronił poczęte, a nienarodzone dzieci przed śmiercią.Na stoliku za ławkami są wyłożone deklaracje z modlitwami w tej intencji. Zachęcamy do udziału w tym dziele.Deklarację z przyrzeczeniem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego można składać do koszyka na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Deklaracje te będą złożone w darze ofiarnym w czasie Mszy św. w przyszłą niedzielę o godz. 18.00, którą odprawi ks. Biskup Edward Frankowski z racji Diecezjalnego Dnia Świętości Życia. Nabożeństwo GorzkichŻali w przyszłą niedzielę wyjątkowo zostanie odprawione o godz. 16.45, o godz. 17.30 zostanie zaprezentowany program artystyczny, a następnie będzie Msza św. z udziałem Księdza Biskupa i delegacji z naszej diecezji. Zapraszamy wspólnoty naszej parafii i wszystkich, którym na sercu leży sprawa obrony życia.

6.W niedzielę 25 marca w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla dorosłych.

7.Bierzmowanie młodzieży klas III gimnazjalnych będzie 18 maja. Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania oraz z rodzicami odbędzie się w Niedzielę Palmową o godz. 16.00 w sali Michael.

8.Ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa na Wielki Piątek składamy do puszki, która jest umieszczona pod chórem, lub siostrze w zakrystii.

9.Na stoliku za ławkami jest nasze parafialne pismo „Czuwajcie” i program rekolekcji wielkopostnych dla dorosłych.

10.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

Spowiedź chorych w domach będzie w środę 28 marca od godz. 15.00. Prosimy do zakrystii zgłaszać nazwiska i adresy chorych.

Chrzest dzieci w pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych na Mszy św. o godz. 13.00. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie w Niedzielę Palmowa po Mszy św. wieczorowej o godz. 19.00 w sali Michael.

1 kwietnia Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie: dla młodzieży o godz. 9.00, dla dorosłych o godz. 10.30, dla dzieci o godz. 12.00.

 


    
Odsłon artykułów:
395474

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.