Strona główna

Parafia św. Michała Archanioła - Ostrowiec Św

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość św. Piotra i Pawła - 29 czerwca 2014 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17.40 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św. wieczorowa.
 2. W czwartek 3 lipca o godz. 18.00 Msza św. imieninowa ks. Tomasza – wikariusza naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.00.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 10.00 będziemy się modlić w intencji powołań zakonnych i kapłańskich.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 10.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie z Kołami Żywego Różańca.
 7. Trwają zapisy na doroczną autokarową pielgrzymkę parafialną na Jasną Górę, która odbędzie się we wtorek 22 lipca. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godz. 5.00.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane w kopertach na prace remontowe przy kolegiacie.
 9. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.


XII Niedziela zwykła - 22 czerwca 2014 r.

 1. Z racji oktawy Bożego Ciała codziennie o godz. 17.30 będą odprawiane nieszpory, procesja i Msza św. W czwartek na zakończenie oktawy na Mszy św. o godz. 18.00 będzie poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci.
 2. We wtorek 24 czerwca uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. O godz. 18.00 Msza św. imieninowa ks. Proboszcza.
 3. W piątek uroczystość Najświętszego Seca Pana Jezusa. Msze św. jak w dni powszednie.
 4. W niedzielę 29 czerwca uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. O godz. 10.30 Msza św. imieninowa ks. Pawła Anioła.
 5. Na stoliku za ławkami znajduje się nowy numer „Czuwajcie”.
 6. Wszystkim obchodzącym imieniny, rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.


Uroczystość Bożego Ciała - 19 czerwca 2014 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami naszego miasta. Po procesji w kolegiacie zostanie odprawiona Msza św. O godz. 17.40 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. Przez całą oktawę Bożego Ciała o godz. 17.30 będą odprawiane nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, a następnie procesja wokół kościoła i Msza św. W niedzielę procesja eucharystyczna będzie także po Mszy św. o godz. 10.30.

3. W niedzielę o godz. 13.00 Msza św. prymicyjna ks. Krystiana Musiała. Rodzinę, która zamówiła intencję na godz. 13.00 prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

4. Włączając się w pomoc Caritasu powodzianom na Bałkanach zostanie przeprowadzona w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek dobrowolnych ofiar.


Uroczystość Trójcy Świętej - 15 czerwca 2014 r.

 1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.40.
 2. Jutro o godz. 18.00 ks. bp. Krzysztof Nitkiewicz w naszej kolegiacie udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania.
 3. We wtorek o godz. 16.30 próba sypania kwiatów w czasie procesji Bożego Ciała. Zapraszamy dziewczęta z klas II i III, chłopcy z klas II i III niosą różaniec i dzwonią dzwonkami. Dziewczęta z klas IV i V niosą poduszki z religijnymi emblematami i wstążki.
 4. W środę o godz. 15.00 w kolegiacie spotkanie z osobami ze wspólnot naszej parafii, które będą wykonywać ołtarze na Boże Ciało. Spowiedź przed uroczystością Bożego Ciała codziennie na Mszach św. i w środę od godz. 17.00.
 5. 19 czerwca w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa ( Boże Ciało). Msze św. jak w niedzielę. O godz. 10.30 Msza św. i procesja ulicami; Kościelną, Okólną, Starokunowską, Sienkiewicza, Iłżecką, Szeroką i powrót do kolegiaty przez Siennieńską, Rynek, Kościelną. Ołtarze w tym samym miejscu jak w latach poprzednich. Mieszkańców przy trasie procesji prosimy o udekorowanie domów, balkonów, okien. Jest to także wyznanie naszej wiary. Prosimy o przyniesienie kwiatów na ołtarze w środę po południu do zakrystii. Po zakończeniu procesji Msza św. w kolegiacie.
 6. Również w Boże Ciało 19 czerwca o godz.17.30 w katedrze w Sandomierzu święcenia kapłańskie. Wśród grupy nowo wyświęconych kapłanów będzie nasz diakon Krystian Musiał. Mszę św. Prymicyjną odprawi w kolegiacie w przyszłą niedzielę o godz. 13.00
 7. 19 czerwca ks. bp. Krzysztof Nitkiewicz obchodzi rocznicę święceń kapłańskich.
 8. W czwartek w uroczystość Bożego Ciała o godz. 19.00 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego na oś. Ogrody odbędzie się Koncert Uwielbienia. Zapraszamy młodzież i dorosłych. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.
 9. Legion Maryi zaprasza wszystkich chętnych na diecezjalny Marsz Ewangelizacyjny ulicami Sandomierza 28 czerwca (sobota). Szczegółowe informacje w zakrystii.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę gospodarczą. Ofiary przeznaczone są na prace remontowe przy kolegiacie.
 11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 8 czerwca 2014 r.

 1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.40.
 2. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 18.00.
 3. W czwartek 12 czerwca święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu przypada 15. rocznica wizyty Jana Pawła II w Sandomierzu. Uroczysta Msza Św. w Katedrze o godz. 17.30. Zachęcamy do udziału.
 4. W piątek 13 czerwca nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00. Zapraszamy. W tym dniu w parafii NMP Saletyńskiej - dzień skupienia wspólnot Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, który poprowadzi ks. Olszówka – diecezjalny opiekun. Rozpoczęcie o godz. 17.00.
 5. 14 czerwca w sobotę o godz. 14.00 Msza św. w intencji Rzemieślników i Przedsiębiorców Ostrowca i Powiaty Ostrowieckiego.
 6. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. Koniec okresu wielkanocnego i obowiązku spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. O godz. 10.30 Msza Święta w intencji małżeństw, a o godz. 18.00 w intencji pielgrzymów i dobroczyńców Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
 7. Bierzmowanie młodzieży klas III gimnazjalnych 16 czerwca o godz. 18.00. Spowiedź przed sakramentem bierzmowania kandydatów, świadków, rodziców i rodzeństwa będzie 14 czerwca w sobotę o godz. 9.00.
 8. 14 czerwca Diecezjalny Rajd Rowerowy do Karwowa. Wyjazd z parkingu przed Sanktuarium Miłosierdzia Bożego o godz. 8.30. O godz. 14.00 wyjazd z Karwowa i powrót do Ostrowca.
 9. Rycerze Kolumba zapraszają na IV pieszą pielgrzymkę na Św. Krzyż będącą dziękczynieniem Bogu za kanonizację Jana Pawła II, która odbędzie się 14 czerwca 2014 r. Wyjście z kościoła na Piaskach o godz. 6.00.
 10. We wrotki i czwartki o godz. 19.00 w sali Michael odbywają się katechezy neokatechumenalne.
 11. 19 czerwca w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa (Boże Ciało).O godz. 10.30 Msza św. i procesja ulicami naszej parafii. Ołtarze w tym samym miejscu jak w latach poprzednich.  I- ołtarz- ul. Starokunowska- członkowie Kół Żywego Różańca i Wspólnoty Krwi Chrystusa Pana.  II- ołtarz- ul. Sienkiewicza- Akcja Katolicka. III- ołtarz- na Rynku- Legion Maryi i Oaza Rodzin. IV- ołtarz- przy wejściu na plac kościelny- Siostry zakonne i starsi ministranci.
 12. Również w Boże Ciało 19 czerwca o godz.17.30 w katedrze w Sandomierzu święcenia kapłańskie. Wśród grupy nowo wyświęconych kapłanów będzie nasz diakon Krystian Musiał.
 13. Członkowie Legionu Maryi zbierają po każdej Mszy św. podpisy obywateli, którzy popierają Inicjatywę Ustawodawczą „Stop pedofilii”, która ma na celu zakazanie przymusowej seksualizacji dzieci już od wieku przedszkolnego, jak to ma już miejsce w wielu krajach europejskich.
 14. W tym tygodniu rozpoczną się prace remontowe przy portalu wejściowym do kolegiaty. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza.
 15. Na stoliku za ławkami znajduje się nowy numer „Czuwajcie”.
 16. Wszystkim obchodzącym imieniny, rocznice i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.


Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 1 czerwca 2014 r.

 1. Spotkanie z Kołami Żywego Różańca o godz. 17.00. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.40. Dzisiaj o godz. 16.00 Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka na terenie ośrodka sportowo – rekreacyjnego Michael.
 2. Jutro o godz. 18.30 w kolegiacie odbędzie się spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania. 6 czerwca w piątek o godz. 17.40 rozpocznie się nowenna przed sakramentem bierzmowania. Spowiedź przed sakramentem bierzmowania kandydatów, świadków, rodziców i rodzeństwa będzie 14 czerwca w sobotę o godz. 9.00. Bierzmowanie młodzieży klas III gimnazjalnych 16 czerwca o godz. 18.00.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.00.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 10.00 adorację w intencji powołań poprowadzi Stowarzyszenie Przyjaciół WSD w Sandomierzu.
 5. 7 czerwca, w pierwszą sobotę miesiąca, wyruszy Piesza Pielgrzymka do Kałkowa. Wyjście o godz. 7.00. Msza św. w Kałkowie o godz. 14.00.
 6. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd 7 czerwca o godz. 5.00 z parkingu przy kolegiacie.
 7. Dzisiaj dzień Dziękczynienia. Ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na świątynię Bożej Opatrzności w Warszawie.
 8. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nowenna codziennie przed Mszą św. o godz. 11.00
 9. Wszystkim obchodzącym imieniny, jubileusze, rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia.


  3. Dziękujemy młodzieży i nauczycielom za udział w rekolekcjach wielkopostnych dla Liceum Staszica i Chreptowicza. Od jutra rekolekcje wielkopostne będzie przeżywać młodzież z Gimnazjum nr 2. W środę rozpoczną się rekolekcje dla młodzieży z Zakładu Doskonalenia Zawodowego.

  4. W piątek nasza kolegiata jest Kościołem Stacyjnym w mieście. Dlatego wyjątkowo będzie jedna Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.00. Po niej zostanie odprawiona Msza św. z okolicznościowym kazaniem. (Drogi Krzyżowej w ten piątek o godz. 16.00 i 18.30 nie będzie).

  5. W piątek 23 marca rozpocznie się Triduum modlitw przed Dniem Świętości Życia. Jak każdego roku w tym czasie można podjąć Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, które jest uczynkiem miłosierdzia wobec bezbronnych. Dziewięciomiesięczna modlitwa jest wołaniem do Boga, by bronił poczęte, a nienarodzone dzieci przed śmiercią. Na stoliku za ławkami są wyłożone deklaracje z modlitwami w tej intencji. Zachęcamy do udziału w tym dziele. Deklarację z przyrzeczeniem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego można składać do koszyka na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Deklaracje te będą złożone w darze ofiarnym w czasie Mszy św. w przyszłą niedzielę o godz. 18.00, którą odprawi ks. Biskup Edward Frankowski z racji Diecezjalnego Dnia Świętości Życia. Nabożeństwo Gorzkich Żali w przyszłą niedzielę wyjątkowo zostanie odprawione o godz. 16.45, o godz. 17.30 zostanie zaprezentowany program artystyczny, a następnie będzie Msza św. z udziałem Księdza Biskupa i delegacji z naszej diecezji. Zapraszamy wspólnoty naszej parafii i wszystkich, którym na sercu leży sprawa obrony życia.

  6. W niedzielę 25 marca w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla dorosłych.

  7. Bierzmowanie młodzieży klas III gimnazjalnych będzie 18 maja. Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania oraz z rodzicami odbędzie się w Niedzielę Palmową o godz. 16.00 w sali Michael.

  8. Ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa na Wielki Piątek składamy do puszki, która jest umieszczona pod chórem, lub siostrze w zakrystii.

  9. Na stoliku za ławkami jest nasze parafialne pismo „Czuwajcie” i program rekolekcji wielkopostnych dla dorosłych.

  10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.  Spowiedź chorych w domach będzie w środę 28 marca od godz. 15.00. Prosimy do zakrystii zgłaszać nazwiska i adresy chorych.

  Chrzest dzieci w pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych na Mszy św. o godz. 13.00. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie w Niedzielę Palmowa po Mszy św. wieczorowej o godz. 19.00 w sali Michael.

  1 kwietnia Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie: dla młodzieży o godz. 9.00, dla dorosłych o godz. 10.30, dla dzieci o godz. 12.00.

   
  Reklama

      


  Redakcja


  Znajdź na stronie

  Aktywność

  Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

  Liczba gości

  Odsłon : 205053